Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 maja 2019, 17:03

Drugi trailer Spider-Man Far From Home ze spoilerami Avengers Endgame

Wytwórnia Sony Pictures Entertainment zamieściła nowy zwiastun filmu Spider-Man: Daleko od domu. Materiał ujawnia kolejne szczegóły na temat fabuły, ale zawiera też spore spoilery Avengers: Końca gry.

Nowy Spider-Man będzie ostatnim filmem z trzeciej fazy Marvel Cinematic Universe. - Drugi trailer Spider-Man Far From Home ze spoilerami Avengers Endgame - wiadomość - 2019-05-06
Nowy Spider-Man będzie ostatnim filmem z trzeciej fazy Marvel Cinematic Universe.

Finał sagi Avengersów jest już za nami, ale na horyzoncie widać już kolejny film z bohaterami komiksów Marvela. Mowa o Spider-Man: Daleko od domu, kontynuacji Spider-Man Homecoming (2017) oraz ostatniego obrazu kinowego z tzw. trzeciej fazy Marvel Cinematic Universe. Jeśli zdążyliście o nim zapomnieć po zwieńczeniu historii Thanosa, wytwórnia Sony Pictures Entertainment opublikowała czterominutowy zwiastun, który powinien przypomnieć Wam o produkcji Jona Wattsa. Materiał możecie obejrzeć poniżej. UWAGA: w filmiku znalazły się nawiązania do Avengers: Koniec gry. Jeśli nie w smak Wam spoilery tamtego obrazu, lepiej wstrzymajcie się z oglądaniem trailera oraz czytaniem dalszej części tego tekstu.

Akcja Spider-man: Daleko od domu będzie rozgrywać się niedługo po wydarzeniach ukazanych w ostatnich Avengersach. Peter Parker (Tom Holland) wciąż nie może pogodzić się ze stratą przyjaciela i mentora, mimo starań Happy Hogana (Jon Favreau). Dlatego też postanawia zrobić sobie wakacje od superbohaterskich obowiązków i wyrusza ze swoimi rówieśnikami w podróż po Europie. Jednak nie dane jest mu długo odpocząć, bo wkrótce po dotarciu na Stary kontynent kontaktuje się z nim Nick Fury (Samuel L. Jackson). Ten przedstawia Peterowi Quentica „Mysterio” Becka, który jest… przybyszem z Ziemi z innego wymiaru. Jak się okazuje, zabójcze pstryknięcie Thanosa wyrwało dziurę w osnowie rzeczywistości, umożliwiającą podróż do alternatywnych światów. Tym samym potwierdzają się przypuszczenia, jakoby kinowe uniwersum Marvela miało zastąpić multiwersum (więcej na ten temat znajdziecie w kwietniowym felietonie autorstwa Czarnego Wilka). To jednak raczej nie ucieszy Petera, który wraz z Beckiem będzie musiał uporać się z władającą żywiołami grupą The Elementals. Co więcej, wielu fanów wyraża wątpliwości co do szczerości intencji Mysterio.

Spider-Man i Mysterio staną razem do walki z grupą żywiołowych złoczyńców. - Drugi trailer Spider-Man Far From Home ze spoilerami Avengers Endgame - wiadomość - 2019-05-06
Spider-Man i Mysterio staną razem do walki z grupą żywiołowych złoczyńców.

Prócz tego zwiastun zdradza też parę innych interesujących informacji. Jak choćby taką, że najwyraźniej Peter nie ma talentu do skrywania sekretów, bo kolejna postać z łatwością odkrywa jego sekretną tożsamość. Co z tego wyniknie i jak zakończy się międzywymiarowa przygoda Spider-Mana, dowiemy się tego lata. Spider-Man: Daleko od domu zadebiutuje w polskich kinach 5 lipca 2019 roku.