Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2021, 13:20

autor: AlexB

Oto BitCraft - MMORPG urzekające artystyczną oprawą

Studio Clockwork Labs zaprezentowało pierwszy zwiastun MMORPG-a BitCraft. Pre-alfa tego tytuł, który wyróżnia się przyciągającą wzrok oprawą artystyczną, ma zadebiutować już niedługo.

Jesteście miłośnikami gier typu MMORPG? Jeśli tak, to BitCraft może przyciągnąć Waszą uwagę. Jest to debiutancka produkcja amerykańskiego studia Clockwork Labs, w skład którego wchodzą weterani branży, pracujący wcześniej w takich firmach, jak Ubisoft. Zmierza ona PC i bliżej niesprecyzowane konsole. Na początek zapraszamy Was do obejrzenia pierwszego zwiastuna. Oto on:

Akcja BitCrafta, w którym można dostrzec pewne podobieństwa chociażby do popularnego Valheim, osadzona jest w fantastycznym świecie. Każda kraina, do której trafią gracze, zostanie wygenerowana losowo. Mają one być naprawdę rozległe i składać się z różnych środowisk – począwszy od pustyń, poprzez lasy i góry, a na oceanach skończywszy.

Co takiego będzie można robić na tych obszarach? Całe mnóstwo rzeczy. Zbierać surowce, budować gospodarstwa i całe wioski, polować, łowić ryby, wytwarzać przedmioty, uprawiać rolę, przeżywać różne przygody i doskonalić swoją postać dzięki rozbudowanemu systemowi umiejętności. To, w jaki sposób będziemy chcieli poprowadzić rozgrywkę, ma zależeć w dużej mierze od nas. Cytując słowa Alessandro Asoniego, współzałożyciela Clockwork Labs (via PC Gamer):

To naprawdę ambitne MMO, które skupia się na tym, by pozwolić graczom bawić się jak chcą, a nie prowadzić ich za rękę przez zawartość. Możesz wybudować osadę, skomplikowane farmy lub stać się częścią znacznie większego imperium połączonych miast. To, czym stanie się ten świat, jest w rękach naszych graczy.

Co jeszcze istotne, w BitCraft walka ma pełnić absolutnie marginalną rolę. Oto, co do powiedzenia na ten temat miał Tyler Cloutier, kolejny ze współzałożycieli Clockwork Labs:

Jest to gra, która kładzie nacisk na kooperację w obrębie jej świata, a nie walkę, to podstawowa wartość naszego etosu w Clockwork Labs.

Oto BitCraft - MMORPG urzekające artystyczną oprawą - ilustracja #1
Światy generowane w BitCrafcie mają być całkiem okazałe.

Lecz tym, co chyba najbardziej zwraca uwagę na opublikowanym wczoraj zwiastunie BitCrafta, jest jego oprawa graficzna. Jest ona mocno baśniowa oraz artystyczna i może przywodzić na myśl takie produkcje, jak Genshin Impact czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Z pewnością znajdzie ona swoich zwolenników.

Jak na razie data premiery pełnej wersji BitCraft nie jest znana. Tej jesieni ma jednak pojawić się pecetowa wersja pre-alfa tytułu. Aby móc ją przetestować, musicie zarejestrować się na tej stronie. Każdy, kto to zrobi, otrzyma także specjalny, limitowany przedmiot.

  1. Oficjalna strona studia Clockwork Labs
  2. Oficjalna strona gry BitCraft