Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka BitCraft (PC)
OkładkaBitCraft (PC)

BitCraft PC

Debiutancka produkcja kalifornijskiego studia Clockwork Labs. W BitCraft wcielamy się w mistyczną istotę przebudzającą się w dzikim, nieoswojonym świecie. Naszym zadaniem jest przetrwać i połączyć siły z innymi graczami by utworzyć społeczeństwo.

RPG | TPP | fantasy | MMORPG | sandbox | survival | elementy strategiczne | indie | kooperacja | MMO | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BitCraft Premiera PC

Zapisy do testów

16września2021

Rejestracja: https://bitcraftonline.com/

2024

producent: Clockwork Labs wydawca: Clockwork Labs Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Bitcraft to debiutancka produkcja kalifornijskiego studia Clockwork Labs. Tytuł jest grą MMORPG umieszczającą graczy w ogromnym, proceduralnie generowanym świecie, gdzie mogą zająć się uprawą roli, eksploracją, handlem albo budową własnej cywilizacji.

Fabuła

Akcja Bitcraft ma miejsce w dzikiej, nieoswojonej przez człowieka krainie. Wcielamy się w mistyczną istotę, która przebudza się w tym świecie. Zaczynając z niczym, naszym zadaniem jest przetrwać, współpracować z innymi graczami i razem zbudować prosperujące społeczeństwo. Eksplorując i rozmawiając z podróżnikami odkryjemy historię świata oraz starożytnych cywilizacji, które kiedyś tu żyły.

Mechanika

Bitcraft to trzecioosobowe MMORPG nastawione na wolność i interakcję z innymi graczami. Choć gra posiada system walki, nacisk położony jest na uprawę roli, budowę miast, handel, eksplorację, polowanie. Gracz ma pełną swobodę wyboru i może grać w Bitcraft wedle swoich upodobań, czy to jako osadnik w rozwijającej się wiosce, lub odkrywca przemierzający świat. Ów świat jest proceduralnie generowany, i nie jest podzielony na serwery – wszyscy istnieją w tej samej krainie, a działania każdego gracza mają wpływ na wszystkich innych.

Choć na początku graczy otacza jedynie dzicz, otoczenie to zmienia się na skutek ich starań. Grający tworzą społeczności, wioski i miasta dające im szansę przeżyć w tym nieprzyjaznym świecie. Nie musimy się jednak osiedlać – możemy też wyruszyć w nieznane, płynąć przez morza i oceany, wspinać się na najwyższe góry, odkrywać osady innych graczy oraz pozostałości po cywilizacjach niegdyś zamieszkujących świat gry.

Tryby gry

Bitcraft jest grą MMO, zatem można w nią zagrać wyłącznie przez sieć. Wszyscy gracze, niezależnie od platformy lub miejsca zamieszkania, dzielą ten sam świat.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry sprawia ogromne wrażenie. Grafika, choć kreskówkowa, wyróżnia się szczegółowością, kolorami oraz efektami pogodowymi.

Ostatnia modyfikacja 21 lipca 2023

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe BitCraft: 12+