Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2020, 09:55

Oryginalny projektant Mafii nic nie wiedział o remasterach

Daniel Vavra, reżyser i scenarzysta dwóch pierwszych odsłon cyklu Mafia, podkreślił na Twitterze, że nie ma nic wspólnego z zapowiedzianymi wczoraj ich odświeżonymi wersjami. Czeski twórca jest obecnie jedną z kluczowych osób w studiu Warhorse.

Jednym z najważniejszych wydarzeń wczorajszego dnia zdecydowanie była zapowiedź odświeżonych wersji gier należących do trylogii Mafia. Odpowiedzialne za nie jest studio Hangar 13, twórcy trzeciej części kultowej serii, pośród których nie brakuje osób pracujących przy wcześniejszych odsłonach. Niestety, nie zalicza się do nich Daniel Vavra, reżyser i scenarzysta Mafii 1 i 2. Pytany na Twitterze, czeski deweloper zdradził, że w żaden sposób nie jest zaangażowany w przygotowywanie odświeżonych wersji swoich dzieł.

Skoro wszyscy o to mnie dzisiaj pytają – nie pracuje nad nimi. Nie oczekuję od nich zbyt wiele. Nikt mi nic o nich nie powiedział. Zupełnie nic o nich nie wiem. Nikt mi za to nic nie zapłacił. Moje zaangażowanie wynosi 0. Ja tylko napisałem i wyreżyserowałem oryginały.

Przypominamy, że Daniel Vavra jest obecnie jedną z kluczowych osób w studiu Warhorse. Wyreżyserował on jedną z głośniejszych produkcji 2018 roku – Kingdom Come: Deliverance, a obecnie najprawdopodobniej zajmuje się tworzeniem jej kontynuacji.

Oryginalny projektant Mafii nic nie wiedział o remasterach - ilustracja #1
Zapowiedź odświeżonej wersji pierwszej Mafii wzbudziła ogromną radość wśród miłośników gier wideo.

Co się natomiast tyczy odświeżonych wersji wszystkich odsłon trylogii Mafia, ich pełna prezentacja będzie miała miejsce we wtorek 19 maja o godzinie 18:00 czasu polskiego. Choć oficjalnie nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów na ich temat, wczoraj w sklepie Microsoftu, prawdopodobnie przez pomyłkę, pojawiły się karty nadchodzących tytułów. To, co się w nich znalazło, zamieściliśmy w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona serii Mafia