Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2012, 12:36

autor: Hed

Opóźniono The Dark Eye: Chains of Satinav - gra pojawi się dopiero w połowie roku

Przygodówka The Dark Eye: Chains of Satinav, rozgrywająca się w świecie znanym z serii Drakensang, zostanie wydana dopiero pod koniec drugiego kwartału tego roku. Producent przełożył premierę, ale zapewnić jak najwyższą jakość gry.

Opóźniono The Dark Eye: Chains of Satinav - gra pojawi się dopiero w połowie roku  - ilustracja #1

Firmy Daedalic Entertainment i Deep Silver ogłosiły opóźnienie przygodówki The Dark Eye: Chains of Satinav. Fani Czarnego Oka będą musieli poczekać na nią jeszcze co najmniej kilka miesięcy pojawi się ona pod koniec drugiego kwartału tego roku. Wydawca wytłumaczył, że chodzi o poprawienie paru elementów i doszlifowanie rozgrywki.

Carsten Fichtelmann, szef Deadalic, tłumaczy, że pierwsze opinie na temat tytułu były pozytywne, ale nie brakowało krytyki odnośnie kilku aspektów. Z tego względu postanowiono odłożyć premierę, aby zadbać o jak najwyższą jakość. To właśnie ona jest priorytetem dla studia, bo przecież przekłada się na to, czy gracze będą zadowoleni z rozgrywki.

Miesiąc temu twórcy Chains of Satinav ogłaszali, że ich dzieło trafi do sprzedaży w marcu. Pokazano wtedy klimatyczny i obiecujący zwiastun. Jak widać, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jeśli jednak dodatkowe tygodnie produkcji zaowocują lepszą grą, to oczywiście popieramy decyzję Daedalic Entertainment i Deep Silver.

The Dark Eye: Chains of Satinav będzie rozgrywać się w uniwersum znanym z niemieckiej gry fabularnej, która stała się podłożem dla serii Drakensang (oraz znacznie starszej sagi Realms of Arkania). Tym razem nie otrzymamy jednak klimatycznego erpega, ale klasyczną przygodówkę, opowiadającą o przygodach dziewiętnastoletniego Gerona.