Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 października 2019, 11:20

autor: AlexB

Onward - głosy gwiazd Marvela w nowym zwiastunie animacji Pixara

Wytwórnia Disney Pixar wypuściła pierwszy pełnoprawny zwiastun animacji Naprzód (ang. Onward), w której w angielskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom użyczyli Tom Holland i Chris Pratt. Film pojawi się w polskich kinach 6 marca 2020 roku.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby kraina fantasy, gdyby z czasów inspirowanych średniowieczem przenieść ją do współczesności? Jeśli tak, to zapewne zainteresuje Was Naprzód (lub, jeśli wolicie oryginalne tytuły, Onward), czyli najnowsza animacja utytułowanej wytwórni Disney Pixar, odpowiedzialnej za takie hity, jak Toy Story, Iniemamocni, Ratatuj, WALL-E czy W głowie się nie mieści. Jakiś czas temu mogliśmy obejrzeć jej teaser, a teraz przyszedł czas na pierwszy pełnoprawny, trwający niemal dwie i pół minuty trailer. Jest on dostępny poniżej.

Naprzód opowie historię mieszkających na przedmieściach dwóch elfich braci Lightfoot – młodszego Iana i starszego Barleya. Gdy ten pierwszy kończy 16 lat, otrzymują oni magiczny kostur należący do ich zmarłego ojca. Odnajdują również zaklęcie, które jest w stanie przywołać ich rodzica na jeden pełny dzień. Niestety, rytuał nie poszedł zgodnie z ich oczekiwaniami i na świat sprowadzone zostały tylko jego nogi. Aby przyzwać resztę, bracia wyruszają w podróż, podczas której spotkają takie dziwy, jak dzikie fantastyczne zwierzęta czy motocyklowy gang chochlików, i przekonają się, czy na świecie wciąż istnieje magia.

Dla braci Lightfoot otrzymanie magicznego kostura stanie się początkiem niezwykłej przygody. - Onward - głosy gwiazd Marvela w nowym zwiastunie animacji Pixara - wiadomość - 2019-10-11
Dla braci Lightfoot otrzymanie magicznego kostura stanie się początkiem niezwykłej przygody.

Reżyserem i scenarzystą Naprzód jest Dan Scanlon, który wcześniej stworzył Uniwersytet Potworny, czyli prequel kultowej dla wielu animacji Potwory i spółka. W głównych rolach w oryginalnej wersji językowej filmu usłyszymy gwiazdy, które są obecnie najbardziej rozpoznawalne z filmów Marvela, czyli Toma Hollanda (najnowsza inkarnacja Spider-Mana) oraz Chrisa Pratta (Strażnicy Galaktyki). Obaj nagrali reakcję na powyższy trailer. Jeśli interesują Was takie rzeczy, to możecie ją obejrzeć w tym miejscu.

Ponadto w angielskiej obsadzie znaleźli się John Ratzenberger (cykle Toy Story oraz Iniemamocni), Octavia Spencer (Służące, Ukryte działania) oraz Julia Louis-Dreyfus (Figurantka, Kroniki Seinfelda).

Polska premiera Naprzód zaplanowana jest na 6 marca 2020 roku. Tradycyjnie w naszym kraju film będzie można obejrzeć z rodzimym dubbingiem. Jego próbkę znajdziecie w teaserze sprzed kilku miesięcy.

  1. Oficjalna strona wytwórni Disney Pixar