Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 czerwca 2018, 10:31

Oglądalność finału drugiego sezonu Westworld nieco poniżej oczekiwań

Dowiedzieliśmy się, ile osób obejrzało krwawy finał drugiej serii Westworld, superprodukcji science fiction stacji HBO. Bunt androidów w stylizowanym na Dziki Zachód parku rozrywki obejrzało nieco mniej osób, niż można się było spodziewać, biorąc pod uwagę popularność poprzednich odcinków.

W poniedziałek 25 czerwca HBO wyemitowało finałowy odcinek drugiego sezonu Westworld, serialowej superprodukcji science fiction opowiadającej o narodzinach świadomości sztucznej inteligencji i buncie androidów przeciw wykorzystującym je ludziom. Mimo obietnicy ujawnienia wielu tajemnic, premiera zakończenia nie przyciągnęła przed ekrany tylu widzów, co początek drugiej serii.

Finał sezonu zamknął większość wątków, ale przygotował też grunt pod trzecią serię. - Oglądalność finału drugiego sezonu Westworld nieco poniżej oczekiwań - wiadomość - 2018-06-27
Finał sezonu zamknął większość wątków, ale przygotował też grunt pod trzecią serię.

Jak donosi serwis The Wrap, dziesiąty odcinek drugiego sezonu Westworld podczas premierowej emisji obejrzało 1,6 miliona widzów. Do tego wyniku dochodzi kolejne 600 000 osób, które przyciągnęła powtórka albo które zdecydowały się na emisje na platformach HBO Go i HBO Now, co daje w sumie 2,2 miliona widzów. Taki rezultat oznacza spadek o 24% względem pierwszego epizodu drugiej serii, którego debiut obejrzało nieco ponad 2 miliony osób (plus kolejny milion naliczony z powtórek i VoD).

Dla porównania, premierę pierwszego epizodu całego serialu zobaczyło 1,96 miliona osób, zaś finał pierwszej serii przyciągnął przed ekrany 2,24 miliony widzów. Serial utrzymuje więc dość stabilne wyniki, choć daleko mu do wyników Gry o Tron, która już od drugiego sezonu potrafiła przyciągnąć przed ekrany prawie 4 miliony osób, a przy siódmym sezonie przekroczyła próg dziesięciu milionów widzów na epizod. Pierwszy sezon Westworld miał jednak długi ogon i HBO liczy, że w tym wypadku będzie podobnie – według szacunków stacji, kolejne powtórki i emisje w serwisach VoD powinny w najbliższym czasie podbić rezultat produkcji do poziomu około 10 milionów odsłon na odcinek.

Westworld to ambitny serial science fiction, luźno oparty na filmie z 1973 roku. Akcja produkcji rozgrywa się w przyszłości, w której ludzkość stworzyła wysoce rozwinięte androidy wyglądające identycznie jak ludzie. Służą one w stylizowanym na Dziki Zachód gigantycznym parku rozrywki, którego goście mogą oddawać się najdzikszym fantazjom. W rolach głównych występują m.in. Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Ed Harris, Anthony Hopkins i Tessa Thompson. W maju zamówiono trzeci sezon serialu, którego data premiery nie jest jeszcze znana.

  1. HBO Go
  2. Oficjalny serwis Westworld

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

filmy i serialeseriale HBO Westworld (marka) Tessa Thompson Evan Rachel Wood Ed Harris