Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2020, 17:18

autor: Froozyy

Odwołane wyścigi Formuły 1 odbędą się w grze F1 2019

Organizatorzy wyścigów Formuły 1 poinformowali dzisiaj, że przygotują wirtualne odpowiedniki odwołanych wyścigów serii Grand Prix. Wezmą w nich udział kierowcy F1, ale zmagania będą miały charakter wyłącznie rozrywkowy, bez wpływu na oficjalną punktację mistrzostw świata.

Odwołane wyścigi Formuły 1 odbędą się w grze F1 2019 - ilustracja #1
Formuła 1 powróci w nieco zmienionej formie.

Organizatorzy wyścigów Formuły 1 ogłosili dzisiaj, że w ramach rekompensaty za odwołanie pozostałych starć serii Grand Prix przygotują ich wirtualne odpowiedniki w grze F1 2019. W wydarzeniu weźmie udział część kierowców Formuły 1, a pierwsze takie zmagania (GP Bahrajnu – 50% długości, czyli 28 okrążeń) odbędą się już w tę niedzielę o 21:00 czasu polskiego. Transmisję będzie można obejrzeć na profilach F1 na YouTubie, Twitchu, Facebooku oraz oficjalnej stronie internetowej.

Organizatorzy zaznaczają jednak, że wyścigi nie będą miały wpływu na oficjalną punktację mistrzostw świata i mają charakter wyłącznie rozrywkowy. Z racji tego, że nie wszyscy kierowcy są zaznajomieni z grą wideo, to jej ustawienia zostaną odpowiednio zmienione, aby zapewnić maksymalny poziom konkurencji, a także rozrywki. Dodatkowo, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, każdy z nich dołączy do wyścigu zdalnie.