Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2014, 14:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Oceny GTA V na PS4 i XONE - Rockstar ulepszył grę niemal doskonałą

W Internecie pojawiły się pierwsze recenzje Grand Theft Auto V w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Niespodzianki nie ma żadnej - Rockstar stanęło na wysokości zadania, w znakomity sposób ulepszając jedną z najlepszych gier wideo.

Oceny GTA V na PS4 i XONE - Rockstar ulepszył grę niemal doskonałą - ilustracja #1

Grand Theft Auto V, jedna z najważniejszych gier ostatnich lat, jutro zadebiutuje w ulepszonej wersji na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W Internecie pojawiły się już pierwsze recenzje tej produkcji i wynika z nich, że studio Rockstar po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. Recenzenci wychwalają niemal wszystko – od znakomitej oprawy graficznej, przez świetny tryb FPP, którego nie znajdziemy w pierwotnej wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360, aż po sam fakt, że studiu udało się w znakomity sposób ulepszyć tytuł przez wiele osób uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w historii branży gier wideo. Wszystko to najlepiej podsumowują słowa Steve’a Hannleya z serwisu Hardcore Gamer, który stwierdził, że:

„Oryginalna wersja Grand Theft Auto V była ważnym osiągnięciem w dniu debiutu i jest nim także dziś, rok po premierze nowej generacji konsol. Jednak nowa wersja pozwoli kontynuować to dziedzictwo przez wiele lat.”

Wybrane recenzje Grand Theft Auto V:

Grand Theft Auto V w skrócie:
  • Gatunek: sandbox akcji
  • Deweloper: Rockstar
  • Platformy sprzętowe: PS3, X360, PS4, XOne, PC
  • Data premiery: 17 września 2013 roku (PS3, X360), 18 listopada 2014 roku (PS4, XOne), 27 stycznia 2015 roku (PC)

Oprócz tego maksymalne oceny wystawił niemiecki, włoski i hiszpański Eurogamer oraz IGN Italia. Jak więc widać, do nowego / starego GTA V nie ma się w zasadzie o co przyczepić, chociaż kilku redaktorów zauważyło, że animacja potrafi chrupnąć przy większej zadymie.

Tak czy siak, Grand Theft Auto V na PlayStation 4 i Xboksa One to gra ocierająca się o ideał i zdecydowanie warto dać jej szansę, nawet jeżeli zaliczyło się już pierwotną edycję. Przypominam również, że 27 stycznia 2015 roku tytuł ukaże się na komputerach osobistych.