Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 czerwca 2016, 10:15

autor: Adrian Werner

Oceanhorn - przebojowa gra akcji w stylu Legend of Zelda doczeka się wersji na Androida

Studio Cornfox & Brothers poinformowało, że pracuje nad androidową konwersją Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, czyli wyśmienitej przygodowej gry akcji, która zadebiutowała trzy lata temu na iOS.

Wydane trzy lata temu Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas pozostaje jedną z najlepszych gier dostępnych na iOS-a. Rok temu produkcja zawitała na pecety, a teraz autorzy wreszcie zapowiedzieli wersję na Androida.

Niestety, na razie autorzy nie są w stanie podać konkretnej daty premiery – ograniczyli się tylko do stwierdzenia, że nastąpi ona w tym roku. Gra, podobnie jak na iOS-ie i pecetach, będzie produkcją premium, a więc pozbawioną mikropłatności.

Przypomnijmy, że Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas to przygodowa gra akcji wzbogacona elementami RPG, która osadzona jest w krainie fantasy mającej postać archipelagu wysepek. Kampania opowiada historię nastoletniego chłopca, który udaje się na wyprawę w celu odnalezienia zaginionego ojca. Jego jedyną wskazówką jest fakt, że przed zniknięciem rodzić badał sprawę morskiego potwora, który został zainfekowany mroczną energią.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas w oczywisty sposób odwołuje się do serii The Legend of Zelda. Podczas zabawy eksplorujemy więc lokacje, wypełniamy zadania, rozwiązujemy zagadki oraz walczymy za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Natomiast pomiędzy wysepkami podróżujemy za pomocą małej żaglówki. Gra nie sili się na oryginalne pomysły, ale to nie przeszkadza, gdyż wyśmienicie realizuje sprawdzoną mechanikę i nic lepszego na rynku mobilnym w tej kategorii nie ma.

Również pod względem oprawy audiowizualnej widać wyraźną inspirację klasycznym cyklem firmy Nintendo, a konkretne jego odsłoną zatytułowaną The Legend of Zelda: Wind Waker. Mamy więc tutaj kreskówkową grafikę z lekko karykaturalnymi postaciami, która tworzy intrygujący klimat. Równie udana jest ścieżka dźwiękowa, którą skomponowali Nobuo Uematsu (autor muzyki do serii Final Fantasy) oraz Kenji Ito (cykle Mana i SaGa). Cieszy nas więc, że ta perełka trafi również do właścicieli urzadzeń z Androidem.