Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 czerwca 2016, 09:59

Warcraft, Wojna - weekendowe premiery filmowe

10 czerwca w naszych kinach pojawią się tylko cztery premierowe filmy. Największym tytułem jest oczywiście ekranizacja Warcrafta, z którą do walki stanie duńska Wojna i romantyczny film Zanim się pojawiłeś.

Warcraft: Początek

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Sporo już napisano o kinowej adaptacji Warcrafta, oczekiwania szły w górę, potem spadały, potem znowu rosły... W końcu nadszedł dzień premiery i wszyscy będą mogli przekonać się, czy Duncan Jones wyszedł obronną ręką z trudnego zadania przeniesienia gry na język kina. Film pokaże – zgodnie z obowiązującym w Europie podtytułem – początek wielkiej wojny między rasami Azeroth. Orkowie uciekają z ginącego świata, na ich drodze stoi armia ludzi, ale gdzieś z tyłu czai się większe zagrożenie. Opinie krytyków nie są dla Warcrafta zbyt przychylne, a pierwszy widzowie na Zachodzie zdają się być podzieleni. Jak jest w istocie, już od jutra będą mogli przekonać się wszyscy chętni.

  1. Reżyseria: Duncan Jones
  2. Tytuł oryginalny: Warcraft: The Beginning
  3. Grają: Travis Fimmel, Paula Patton, Dominic Cooper

Wojna

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Film Wojna stoi dosyć daleko od napakowanego komputerową grafiką przygodowego obrazu na bazie gry. Duńska produkcja była nominowana do Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego, co dla wielu jest wystarczającym wyróżnieniem i powodem, by wybrać się do kina. Sierżant Pedersen służy w Afganistanie i tam zmaga się z wojenną codziennością, co nie jest łatwym zadaniem. W domu zostawił żonę i trójkę dzieci – rodzina musi radzić sobie bez niego. Prawidła narracji nakazują, by wydarzyło się coś, co zderzy ze sobą te wątki. Ma miejsce zasadzka, ostrzał i dowódca podejmuje niezwykle trudną decyzję, co owocuje konsekwencjami w domu. Miłośnicy wojennych dramatów bez przesadnego patosu powinni być bardzo zadowoleni.

  1. Reżyseria: Tobias Lindholm
  2. Tytuł oryginalny: Krigen
  3. Grają: Pilou Asbaek, Tuva Novotny, Soren Malling

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Zanim się pojawiłeś (romantyczny dramat na bazie książki Jojo Moyes – młoda dziewczyna opiekuje się sparaliżowanym mężczyzną; gra znana z Gry o tron Emilia Clarke),
  2. Ojciec (polski dramat o związku dorosłego mężczyzny ze swoim ojcem, własną partnerką i świeżo narodzonym dzieckiem).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.