Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 lipca 2020, 11:49

autor: Karol Laska

Nowy Thor jest bardzo romantyczny, zdaniem reżysera

Reżyser filmu Thor: Love and Thunder zakończył prace nad scenariuszem i nazywa go jedną z bardziej zmysłowych rzeczy, jakie stworzył w karierze. Potwierdzono także pierwszy w historii MCU duży wątek LGBT.

Nowy Thor jest bardzo romantyczny, zdaniem reżysera - ilustracja #1
Waititi po raz kolejny może uciec w stronę absurdu.

Thor: Ragnarok był jednym z najluźniejszych filmów w całym Marvel Cinematic Universe. Wszystko za sprawą Taiki Waititiego, nowozelandzkiego twórcy o talencie komediowym, któremu udało się już zdobyć w karierze Oscara (Jojo Rabbit za najlepszy scenariusz adaptowany). Kolejna część przygód asgardzkiego boga piorunów będzie nosić podtytuł Love and Thunder i postawi na motyw miłości, na pewno nie zapominając o dobrym humorze. Waititi przyznał się w wywiadzie dla BBC, że udało mu się zakończyć prace nad scenariuszem. Postanowił go także scharakteryzować:

Jest niezwykle szalony, ale i bardzo romantyczny. Romanse to teraz moja bajka. Po prostu chcę zrobić romansidło. Chcę zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie zrobiłem, o co nigdy wcześniej nie dbałem. To mój cel.

Wiemy, że oprócz Thora (do którego roli powróci Chris Hemsworth) zobaczymy także całkowicie nowego antagonistę, w którego wcieli się Christian Bale (Mroczny rycerz, Prestiż). A skoro mówimy o miłości, to kluczowe dla fabuły będą również postacie żeńskie, czyli Jane (Natalie Portman - nie widzieliśmy jej od czasów Mrocznego świata) oraz Valkyrie (Tessa Thompson, jedna z ważniejszych bohaterek Ragnaroku), której wątek stanie się dla MCU rewolucyjny.

Podczas jednego z paneli na San Diego Comic-Con aktorka powiedziała, że głównym zadaniem Valkyrie, jako władczyni, będzie odnalezienie swojej królowej. Do tych słów szybko ustosunkował się główny producent Marvel Cinematic Universe, Kevin Feige, ogłaszając, że będzie to pierwsza biseksualna bohaterka w historii filmowego uniwersum, która wpłynie na obecność większej liczby postaci ze środowiska LGBT w następnych produkcjach. Thor: Love and Thunder miał pojawić się w kinach w listopadzie 2021 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa premiera została przeniesiona na luty 2022.