Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lipca 2019, 11:15

Powstaje Thor 4, ogłoszono reżysera

Thor 4 powstaje. Jak donosi The Hollywood Reporter, kolejną odsłonę przygód inspirowanego mitologią nordycką superbohatera z uniwersum wydawnictwa Marvel wyreżyseruje Taika Waititi, czyli twórca Thor: Ragnarok.

Jak zapewne wszyscy fani filmowego uniwersum Marvela wiedzą, Thor, czyli inspirowany mitologią nordycką superbohater, w którego wciela się Chris Hemsworth, przeżył wydarzenia z Avengers: Koniec gry. Nie pozostawiło to raczej żadnych wątpliwości, że powstanie czwarta odsłona jego przygód. Plotki o niej krążyły już od początku zeszłego roku, teraz potwierdził je The Hollywood Reporter. Jak donosi strona internetowa tego magazynu, film wyreżyseruje i napisze Taika Waititi - nowozelandzki twórca odpowiedzialny za ogromny sukces poprzedniej części cyklu o Thorze, czyli Ragnarok. Produkcja zadebiutuje najpewniej w 2021 roku. Więcej na jej temat oraz całej czwartej fazie Marvel Cinematic Universe usłyszymy zapewne podczas rozpoczynającego się jutro konwentu San Diego Comic-Con 2019.

Niestety, angaż Waititiego do Thora 4 negatywnie wpłynie na aktorską wersję mangi i anime Akira. Ekranizacja dzieła Katsuhiro Otomo miała ukazać się 21 maja 2021 roku, lecz ze względu na konflikt terminów oraz kłopoty ze scenariuszem Warner Bros. zostało zmuszone do zatrzymania jej produkcji. Według źródeł magazynu The Hollywood Reporter, włodarze wytwórni chcą jednak utrzymać współpracę z Nowozelandczykiem i mają nadzieję, że po zakończeniu prac nad Thorem 4 powróci on do Akiry.

Powstaje Thor 4, ogłoszono reżysera - ilustracja #1
Historia Thora jeszcze się nie skończyła.

Jeśli tęskno Wam za specyficznym stylem Taiki Waititiego i chcielibyście zobaczyć jakąś jego nową produkcję, to w październiku na ekrany kin wejdzie antywojenny komediodramat Jojo Rabbit, bardzo luźno oparty na powieści Caging Skies autorstwa Christiny Leuners. Co się natomiast tyczy Thora, to zakończenie Avengers: Koniec gry sugeruje, że zanim będziemy mogli obejrzeć jego solowe przygody, połączy on siły ze Strażnikami Galaktyki. Nadchodząca produkcja Jamesa Gunna może okazać się bardzo dobrym wstępem do filmu Waititiego.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel Cinematic Universe