Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2020, 16:01

autor: Vergil

Nowy rekord CD Projekt SA (CDR) – najwyższa wartość akcji w historii

CD Projekt SA (CDR) odnotował nowy rekord wyceny swoich akcji na GPW. Najwyraźniej sytuacja rodzimego giganta na warszawskiej giełdzie ustabilizowała się już po niewielkim wstrząsie wywołanym przesunięciem premiery wyczekiwanego przez miliony graczy Cyberpunka 2077.

Na długo przed premierą Cyberpunka 2077 wycena akcji firmy CD Projekt SA osiągnęła najwyższą wartość w historii. - Nowy rekord CD Projekt SA (CDR) – najwyższa wartość akcji w historii - wiadomość - 2020-02-04
Na długo przed premierą Cyberpunka 2077 wycena akcji firmy CD Projekt SA osiągnęła najwyższą wartość w historii.

Wygląda na to, że styczniowe opóźnienie premiery Cyberpunka 2077 nie zaszkodziło zbytnio pozycji firmy CD Projekt SA na warszawskiej giełdzie. Dzisiaj spółka odnotowała bowiem nowy rekord wyceny swoich akcji, które w szczytowym momencie kosztowały 304 złote za sztukę. Warto jednak zauważyć, że kurs nieustannie się waha, toteż najbliższe tygodnie pokażą, czy ustabilizuje się ponad poziomem 300 zł.

Wycena akcji firmy CD Projekt SA po raz pierwszy w historii przekroczyła barierę 300 złotych około 10:30 (źródło: Bankier.pl).
Wycena akcji firmy CD Projekt SA po raz pierwszy w historii przekroczyła barierę 300 złotych około 10:30 (źródło: Bankier.pl).

Obecnie CD Projekt SA może pochwalić się najwyższą wyceną swoich akcji w historii. Niemniej wkroczenie tej firmy na giełdę było owocem fuzji z innym rodzimym gigantem, czyli Optimusem, co formalnie miało miejsce pod koniec 2010 roku. Za akcje tego ostatniego w szczytowym momencie trzeba było zapłacić 377 złotych. Czy CD Projektowi uda się przebić i tę barierę?

Śmiało można założyć, że głównym warunkiem, który musi zostać spełniony, by tak się stało, jest sukces artystyczny i komercyjny Cyberpunka 2077. Przygotowywana przez studio CD Projekt RED produkcja ma zadebiutować na komputerach osobistych i konsolach 17 września bieżącego roku. Nie wszystko zależy jednak od przygody V w Night City – jak pokazały ostatnie tygodnie, pośredni wpływ na notowania firmy CD Projekt SA mogą mieć również kolejne sukcesy netfliksowego serialu Wiedźmin, które odbijają się na popularności gier opartych na twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy CD Projekt