Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2023, 11:10

autor: Adam Celarek

Nowy Hitman nie powstanie szybko, twórcy mają inne priorytety

Przedstawiciele studia IO Interactive zdradzili część planów dotyczących przyszłych projektów. Na nową grę o Hitmanie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Źródło fot. IO Interactive
i

W trakcie wywiadu udzielonego serwisowi Eurogamer Christian Elverdam oraz Hakan Abrak, szefowie studia IO Interactive, podzielili się ze światem planami związanymi z serią o Agencie 47, a także innymi markami studia. Podczas trwającej ponad godzinę rozmowy, jedną z poruszonych kwestii była ta dotycząca nowej gry w uniwersum chłodnego zabójcy:

W tej chwili naprawdę duża gra o Hitmanie jest trochę w zawieszeniu. Pracujemy nad przygodami innego agenta, co również pochłania bardzo dużo naszego czasu.

Christian Elverdam – współwłaściciel oraz dyrektor kreatywny w IO Interactive

Wypowiedź Elverdama odnosi się do tworzonej w studiu gry z Jamesem Bondem w roli głównej. Zestawiając powyższe słowa z opublikowanym w zeszłym roku raportem finansowym firmy domniemywać możemy, że zdecydowana większość zasobów ludzkich zespołu skupiona jest właśnie na produkcji z agentem 007. Studio pracuje również nad sieciowym RPG w stylu fantasy.

Nie oznacza to jednak kompletnego porzucenia postaci Agenta 47. Dla przypomnienia: w styczniu tego roku Hitman 3 (wydany pierwotnie w 2021 r.) doczekał się poważnego rebrandingu – grę przeobrażono w platformę o nazwie World of Assasination. W jej ramach gracze otrzymali dostęp do zawartości znanej z dwóch wcześniejszych odsłon gry, a także całkowicie nowy tryb rozgrywki. Komentując przyszłość marki w kontekście WoA, Christian Elverdam wspomina:

[…] mamy fantastyczną platformę, w ramach której możemy dalej eksperymentować z formułą oraz tym, czego oczekują od niej ludzie. [..]

Christian Elverdam

Oświadczenie to stanowić może pewne pocieszenie dla fanów serii. Sugeruje bowiem, że w oczekiwaniu na nową odsłonę nie zostaną oni całkowicie pozbawieni nowych treści z Agentem 47 w roli głównej.

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej