Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2017, 10:07

autor: Góral

Nowy fragment rozgrywki ze Strange Brigade

Podczas imprezy EGX 2017 deweloperzy ze studia Rebellion zaprezentowali nowy fragment rozgrywki z kooperacyjnej strzelanki Strange Brigade.

W Strange Brigade zmierzymy się z mumiami, minotaurami i innymi przyjemniaczkami. - Nowy fragment rozgrywki ze Strange Brigade - wiadomość - 2017-09-25
W Strange Brigade zmierzymy się z mumiami, minotaurami i innymi przyjemniaczkami.

W czerwcu bieżącego roku studio Rebellion zapowiedziało swój kolejny projekt – nastawioną na współpracę trzecioosobową strzelankę Strange Brigade. Podczas imprezy EGX 2017 zaprezentowano fragment rozgrywki, pochodzący z wersji alfa. Jest to mniej więcej to samo, co pokazano kilka miesięcy temu, ale w dłuższej wersji, a dodatkowo nieprzerywanej ciągłymi najazdami na prowadzących. Stosowny materiał znajdziecie poniżej – akcja zaczyna się w okolicach szóstej minuty.

Gracze przenoszą się w bliżej niesprecyzowany teren znajdujący się w północnej Afryce, w okolice jednej ze starożytnych budowli. Na starcie zostają zaatakowani przez zombie (mumie?), z którymi rozprawiają się przy użyciu broni palnej czy też jednej z pułapek znajdujących się na planszy. Po chwili do akcji wkracza dużo groźniejszy przeciwnik. W późniejszym czasie odblokowana zostaje kolejna strefa areny, gdzie można uzupełnić amunicję i zakupić nowe bronie za złoto zdobyte podczas walki. Ponadto, by otworzyć jedne z drzwi bohaterowie muszą rozwiązać prostą zagadkę.

Strange Brigade w skrócie:
  • strzelanka TPP nastawiona na współpracę;
  • ukaże się „wkrótce” na konsolach XOne i PS4 oraz PC-tach;
  • za projekt odpowiada studio Rebellion, znane z serii Sniper Elite.

Rozgrywka wygląda całkiem przyjemnie, aczkolwiek nie wydaje się w żaden sposób innowacyjna. Za to jedną z większych atrakcji może być klimat Strange Brigade. Deweloperzy chcą uchwycić ducha emocjonujących przygód sprzed lat, tych nieco nowszych, w których uczestniczył chociażby Indiana Jones, a także z gier, np. z Tomb Raidera czy Uncharted. Całość zostanie jednak podlana koniecznością współpracy. W tym przypadku wśród inspiracji wymieniają m.in. świetny serial Stranger Things, w którym grupa dzieciaków stara się pomóc swojemu koledze. Poza tym z seriali zostaną zaczerpnięte cliffhangery, czyli zakończenia danych etapów, pozostawiające naszych podopiecznych w nieciekawych sytuacjach. Oczywiście ma to zachęcać do dalszej rozgrywki.

Strange Brigade ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Termin premiery nie jest jeszcze znany, ale z informacji dostępnych na oficjalnej stronie wynika, że debiut odbędzie się „wkrótce”, przy czym już w momencie zapowiedzi twierdzono to samo, więc chyba będzie to trochę dłuższe „wkrótce” – być może w 2018 roku?