Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 10 lipca 2018, 09:56

autor: Czarny Wilk

Nowy film Mortal Kombat z 14-letnim Raidenem i bez Scorpiona oraz Sub-Zero?

Poznaliśmy pierwsze detale dotyczące kolejnej ekranizacji serii bijatyk Mortal Kombat. Reboot filmowej serii skupi się na zupełnie nowym bohaterze, którego nie widzieliśmy dotąd w grach.

Seria bijatyk Mortal Kombat może pochwalić się czymś, co nie było dane wielu innym grom – jako jedna z nielicznych doczekała się w miarę udanej ekranizacji. Kinowy Mortal Kombat z 1995 roku całkiem nieźle przełożył na język filmu realia bijatyki, zadowalając zarówno fanów cyklu, jak i widzów spragnionych prostej rozrywki. Pozytywne wrażenie niestety rozmieniono na drobne o wiele gorszym sequelem Mortal Kombat: Anihilacja z 1997 roku, po którym seria opuściła duże ekrany. Po ponad dwudziestu latach nastąpić ma wielki powrót za sprawą trzeciego filmu, o którym poznaliśmy pierwsze informacje.

Wyreżyserowany przez Paula W.S. Andersona film z 1995 roku do dziś pozostaje jedną z lepszych ekranizacji gier komputerowych. - Nowy film Mortal Kombat z 14-letnim Raidenem i bez Scorpiona oraz Sub-Zero? - wiadomość - 2018-07-10
Wyreżyserowany przez Paula W.S. Andersona film z 1995 roku do dziś pozostaje jedną z lepszych ekranizacji gier komputerowych.

Jak informuje serwis Thathashtagshow.com, filmowy reboot Mortal Kombat skupi się na zupełnie nowym bohaterze, który nie pojawił się wcześniej w żadnej z gier. Będzie to niejaki Cole Turner, owdowiały bokser z problemami, starający się zapewnić godziwe życie swojej ukochanej córce. Weźmie on udział w niezwykłym turnieju sztuk walki, od którego wyniku zależeć będą losy świata.

Na szczęście przekazanie debiutantowi głównej roli nie znaczy, że na ekranie nie pojawią się ulubieńcy fanów. Na pierwszym planie wystąpią Sonya Blade i Kano, zobaczymy także takie ikony serii jak Liu Kanga, Jaxa, Mileenę, Kung Lao, Kabala, Shang Tsunga oraz mniej znanych Drahmina, Nitarę i Reiko. Powróci także bóg gromów Raiden, choć w tym wypadku czeka nas jakaś niespodzianka, gdyż według uzyskanych przez Thathashtagshow.com informacji będzie on… czternastolatkiem.

Wielkimi nieobecnymi na tej liście są chyba najbardziej lubiani w całej serii Scorpion i Sub-Zero. Jest to dość niepokojące, choć nie musi oznaczać, że nie zobaczymy w akcji kultowych wojowników ninja – być może nie zostali oni wymienieni, gdyż ze względu na zakrywający całe ciało ubiór zostaną zagrani nie przez aktorów, a przez specjalistów od sztuk walki.

Scenariusz do rebootu Mortal Kombat napisał Greg Russo, dla którego będzie to debiut w tym fachu. Film będzie również pierwszym projektem reżysera Simona McQuoida, który wcześniej specjalizował się w tworzeniu reklam. Data premiery obrazu nie została jeszcze podana.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.