Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2017, 09:55

autor: Góral

Nowy Far Cry w tym roku i z akcją osadzoną na Dzikim Zachodzie?

W sieci pojawiły się doniesienia, z których wynika, że nowa odsłona serii Far Cry ukaże się w tym roku i będzie utrzymana w westernowych klimatach.

Ostatnio firma Ubisoft wrzuciła na Facebooka obrazek, który sugerował zapowiedź zremasterowanej wersji strzelanki Far Cry 3. Wydawca szybko wyjaśnił, że była to tylko zwykła przypominajka i żaden remaster nie powstaje. Nie oznacza to jednak, że francuski gigant nie ma zamiaru tworzyć nowych odsłon cyklu. Oczywiście do dziś nie doczekaliśmy się oficjalnego komunikatu wydawcy, ale na kanale Silentc0re w serwisie YouTube pojawiło się widoczne poniżej nagranie, na którym autor zebrał poszlaki, z których wynika, że Far Cry 5 (czy jakkolwiek inaczej będzie się nazywać gra) będzie westernem.

Seria Far Cry:
  • Far Cry – rok 2004
  • Far Cry 2 – rok 2008
  • Far Cry 3 – rok 2012
  • Far Cry 4 – rok 2014
  • Far Cry Primal – rok 2016

W mieście Poplar w stanie Montana zebrała się ekipa filmowa, która kręci ujęcia do zwiastuna gry będącej „sequelem istniejącej globalnej marki”. Zdradzono też, że tajemniczy tytuł ukaże się we wrześniu bieżącego roku, „obszar produkcji rozciąga się na ponad 5000 mil – od Kalifornii aż do Montany”, a reżyserem powstającego materiału wideo jest ten sam człowiek, który nakręcił zwiastun aktorski Far Cry Primal.

Oczywiście w tym roku mamy otrzymać inną grę w tych klimatach – Red Dead Redemption 2 – ale wszystkie znaki zdają się wskazywać, że dzisiejsze doniesienia związane są z nową odsłoną cyklu Ubisoftu. Takiego zdania jest choćby redaktor znanego z przecieków Kotaku.

Ponadto już w 2015 roku Ubisoft ponoć wysłał swoich ludzi do miasta Hamilton (stan Montana), w celu zebrania informacji o mieście i jego mieszkańcach na potrzeby nowej gry. Mało tego, w ankiecie sprzed dwóch lat firma pytała graczy o pomysły związane z kolejną częścią i nie zabrakło w nich westernu.

Z epoki kamienia łupanego Far Cry przeskoczy w czasy Dzikiego Zachodu? - Nowy Far Cry w tym roku i z akcją osadzoną na Dzikim Zachodzie? - wiadomość - 2017-05-09
Z epoki kamienia łupanego Far Cry przeskoczy w czasy Dzikiego Zachodu?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Far Cry na dzikim zachodzie to dobry pomysł?

To nie jest najgorszy pomysł.
60,3%
Dobry kierunek dla serii.
24,2%
Zły wybór jak dla mnie.
15,6%
Zobacz inne ankiety
Far Cry 5

Far Cry 5