Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 maja 2017, 12:48

autor: Adrian Werner

Nowe studio Paradox Interactive zajmie się tworzeniem hardkorowych gier mobilnych

Specjalizująca się w rozbudowanych pecetowych strategiach firma Paradox Interactive otworzyła nowe studio mobilne, którego celem jest przeniesienie na ekrany dotykowe stylu i poziomu skomplikowania rozgrywki, z którego słynie ten wydawca.

Na razie nie wiemy, jakie dokładnie gry opracuje mobilne studio firmy Paradox Interactive. - Nowe studio Paradox Interactive zajmie się tworzeniem hardkorowych gier mobilnych - wiadomość - 2017-05-19
Na razie nie wiemy, jakie dokładnie gry opracuje mobilne studio firmy Paradox Interactive.

Firma Paradox Interactive postanowiła zainwestować więcej w rynek gier mobilnych. Wydawca poinformował właśnie, że otworzył w swojej rodzimej Szwecji nowe studio. Zespół zlokalizowany jest w mieście Malmö i jego celem jest tworzenie hardkorowych produkcji na smartfony oraz tablety.

W skład studia wchodzą weterani takich zespołów jak Massive Entertainment czy Tarsier. Paradox Interactive chce, aby twórcy skoncentrowali się na przeniesieniu specyficznego stylu gier tego wydawcy na urządzenia mobilne. Możemy więc spodziewać tytułów bardziej skomplikowanych niż się przyjęło na tym rynku.

Paradox Interactive nie jest nowicjuszem na rynku mobilnym. Firma ma na koncie m.in. Magicka: Wizards of the Square Tablet, które w 2013 roku trafiło na systemy iOS i Android. - Nowe studio Paradox Interactive zajmie się tworzeniem hardkorowych gier mobilnych - wiadomość - 2017-05-19
Paradox Interactive nie jest nowicjuszem na rynku mobilnym. Firma ma na koncie m.in. Magicka: Wizards of the Square Tablet, które w 2013 roku trafiło na systemy iOS i Android.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy ruch firmy w tym kierunku. To Paradox Interactive będzie bowiem wydawcą nadchodzącej mobilnej wersji popularnej strategii ekonomicznej Prison Architect.

Przypomnijmy, że pod szyldem Paradox Interactive ukazało się już kilka tytułów przeznaczonych na smartfony i tablety, takich jak Leviathan: Warships, Magicka: Wizards of the Square Tablet czy seria Knights of Pen & Paper. Do tej pory oferta wydawcy dla posiadaczy tych urządzeń składała się z w miarę prostych produkcji. Teraz wydaje się, że firma chce spróbować czegoś bardziej ambitnego.

  1. Oficjalna strona firmy Paradox Interactive