Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2015, 11:35

autor: Entelarmer

Nowe opcje graficzne dla World of Warcraft w patchu 6.1

Firma Blizzard wprowadziła nowe opcje graficzne na serwery testowe World of Warcraft, które pojawią się wraz z udostępnieniem patcha 6.1. Zmiany dotyczą lepszego oświetlenia i cieniowania oraz rozszerzonych opcji antyaliasingu.

Niby mała rzecz, ale ładniejsze cieniowanie nadal cieszy. - Nowe opcje graficzne dla World of Warcraft w patchu 6.1 - wiadomość - 2015-02-13
Niby mała rzecz, ale ładniejsze cieniowanie nadal cieszy.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o udostępnieniu patcha 6.1 na serwerze testowym (PTR) World of Warcraft. Pierwsza duża łatka od czasu premiery udanego dodatku Warlords of Draenor wprowadza m.in. nowe modele Krwawych elfów, integrację konta z Twitterem oraz… możliwość robienia selfie. Lista zmian jest długa (możecie ją znaleźć na oficjalnym blogu twórców) i wciąż rozszerzana o kolejne punkty. Z komunikatu opublikowanego na oficjalnym blogu wynika, że wkrótce doczekamy się nie tylko lepszego, ale i piękniejszego WoWa – wszystko za sprawą nowych opcji graficznych, które zostały udostępnione na PTR.

Jedną z nowości jest wprowadzenie nowego, bardziej realistycznego sposobu cieniowania powierzchni przy wykorzystaniu technologii HBAO+ autorstwa firmy Nvidia. Efekt można zobaczyć na poniższych screenach. Warto też dodać, że technologia jest znacznie wydajniejsza od dotychczasowego SSAO.

Nowe opcje graficzne dla World of Warcraft w patchu 6.1 - ilustracja #2
Nowe opcje graficzne dla World of Warcraft w patchu 6.1 - ilustracja #3

Ponadto w łatce powrócił antyaliasing, zarówno w formie znanego już graczom MSAA (multisample anti-aliasing), jak udostępnionego po raz pierwszy w WoWie SSAA (supersample anti-aliasing). Jak twierdzą twórcy, opcji tych jest znacznie więcej niż poprzednio, od najbardziej optymalnych poczynając, a na najbardziej wymagających kończąc. Lepsze będzie również oświetlenie, co ma być szczególnie widoczne przy ogniskach oraz wszelkiego rodzaju pochodniach.

Trzeba zaznaczyć, że opcje te wprowadzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i w związku z tym jakość poszczególnych efektów (np. ilość punktów światła) zależna jest od konfiguracji komputera. Więcej szczegółów oraz porównania grafiki możecie znaleźć tutaj.