Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2012, 09:26

autor: Hed

Nowe obrazki z przeróbki Half-Life na silniku Source - Black Mesa powraca zza grobu

Fanowski projekt odtworzenia gry Half-Life na silniku Source żyje i ma się dobrze. Jego twórcy wypuścili właśnie 8 nowych obrazków, które dają nadzieję na zbliżającą się premierę.

Fanowski projekt przeniesienia pierwszego Half-Life’a na silnik Source żyje! Twórcy Black Mesa, bo tak nazywa się ta modyfikacja, wypuścili nowe obrazki z gry, potwierdzając tym samym, że prace nad nią nie zostały przerwane. To dość zaskakujące, bo ostatnio o przedsięwzięciu mówiło się parę lat temu. Co prawda, data premiery Black Mesa nie została podana, ale można spodziewać się, że wkrótce ją poznamy.

Obrazki zostały wypuszczone w ramach akcji, która ma na celu zareklamowanie projektu. Twórcy obiecali je za dobicie do 20 000 polubień ich strony na Facebooku. Nie było to trudne, bo projektem interesuje się wiele osób. Black Mesa to w końcu próba przeniesienia klasycznej strzelanki na nowy silnik (wykorzystany między innymi w Half-Life 2). Autorzy chcą wiernie odtworzyć produkcję studia Valve i w ten sposób dać jej drugą młodość.

Pierwszy raz o Black Mesa usłyszeliśmy w 2004 roku. Mniej więcej cztery lata temu autorzy zapewniali, że gra zadebiutuje w 2009 roku i wypuścili nawet jej zwiastun (możecie zobaczyć go powyżej). Jak widać, nie udało się jej dokończyć. Z czasem ekipa przestała informować o postępach w pracach, więc uznano, że projekt został zaniechany. Na szczęście tak się nie stało. Modyfikacja zostanie udostępniona za darmo.

  1. 8 obrazków z Black Mesa
  2. Black Mesa na Facebooku