Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2018, 12:25

autor: AlexB

Nowa wersja fotorealistycznego moda NaturalVision Remastered do GTA 5 już dostępna

W sieci zadebiutowała nowa wersja NaturalVision Remastered, czyli jednego z najlepszych modów graficznych do Grand Theft Auto V. Niestety, jak zdradził jego twórca, jest to ostatnia tak duża aktualizacja.

NaturalVision jest jednym z najpopularniejszych i najlepszych modów graficznych do Grand Theft Auto V. Jego pierwotna wersja, przygotowana na podstawie VisualV (i wymagająca go do poprawnego działania) zadebiutowała dwa lata temu. Niecały rok później światło dzienne ujrzała edycja Remastered, stanowiąca całkowite odświeżenie modyfikacji. Została ona bardzo ciepło przyjęta przez społeczność, lecz jej twórca ukrywający się pod pseudonimem Razed nie spoczął na laurach i kontynuował prace. Ich wynikiem jest nowa wersja NaturalVision Remastered, która wczoraj miała swoją premierę. Można ją pobrać, wchodząc na poniższą stronę.

Co istotne, uprzednia instalacja modyfikacji VisualV nie jest już wymagana, lecz zalecana.

Gaz do dechy i w noc! - Nowa wersja fotorealistycznego moda Natural Vision Remastered do GTA5 już dostępna - wiadomość - 2018-10-25
Gaz do dechy i w noc!

Lista zmian i nowości, jakie wprowadza kolejna wersja NaturalVision Remastered naprawdę może robić wrażenie. Razed poprawił przede wszystkim efekty pogodowe – wygląd chmur, błyskawic czy kałuż po deszczu – i naprawił szereg błędów (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Ponadto wprowadził kilka dodatków, takich jak podmiana modeli broni, jaśniejsze tylne światła w pojazdach czy usunięcie efektu mokrej jezdni. Można je dowolnie włączać i wyłączać – wszystko po to, by każdy gracz mógł dostosować wygląd gry pod swoje preferencje.

Gnać przez takie miasto to sama przyjemność. - Nowa wersja fotorealistycznego moda Natural Vision Remastered do GTA5 już dostępna - wiadomość - 2018-10-25
Gnać przez takie miasto to sama przyjemność.

W tym momencie możecie zadać pytanie – czy NaturalVision Remastered wpływa na płynność działania Grand Theft Auto V? Odpowiedź brzmi „Nie”. Liczba FPS-ów powinna być taka sama, jak w przypadku niezmodowanej gry. Chyba że zdecydujemy się na użycie opcjonalnego ReShade, poprawiającego między innymi antyaliasing pojazdów. Wówczas spadek może być zauważalny.

Red Dead Redemption II jednak na PC? - Nowa wersja fotorealistycznego moda Natural Vision Remastered do GTA5 już dostępna - wiadomość - 2018-10-25
Red Dead Redemption II jednak na PC?

Razed spędził na tworzeniu NaturalVision ponad 4000 godzin. Przeanalizował on setki fotografii i nagrań z okolic Los Angeles i jeziora Salton Sea, by poprzez różne efekty graficzne jak najlepiej oddać klimat południowej Kalifornii. Jego przygoda z tym modem powoli dobiega jednak końca. Jak zaznaczył w oficjalnej wiadomości, nie będzie już kolejnych dużych aktualizacji NaturalVision Remastered. Pojawiać się mogą jedynie niewielkie łatki eliminujące poważniejsze bugi i wprowadzające pomniejsze elementy, których nie zdążył zaimplementować. Co będzie kolejnym projektem? Modder ma nadzieję, że w przyszłym roku na PC pojawi się Red Dead Redemption II, którego grafikę z chęcią by podrasował.