Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 października 2018, 12:20

Nawiedzony dom na wzgórzu - potencjalny 2. sezon z nowymi bohaterami

Reżyser i scenarzysta Mike Flanagan zdradził, że jeśli Netflix zamówi drugi sezon serialu Nawiedzony dom na wzgórzu (ang. Haunting of Hill House), to opowie on o losach innych bohaterów.

Pierwszy sezon okazał się jednym z najlepiej ocenianych seriali w dorobku Netfliksa. - Nawiedzony dom na wzgórzu - potencjalny 2. sezon z nowymi bohaterami - wiadomość - 2018-10-26
Pierwszy sezon okazał się jednym z najlepiej ocenianych seriali w dorobku Netfliksa.

Dwa tygodnie temu w streamingowym serwisie Netflix zadebiutował serial Haunting of Hill House, u nas emitowany pod tytułem Nawiedzony dom na wzgórzu. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, więc widzowie szybko zaczęli dopytywać się o drugi sezon. Okazuje się, że jeśli takowy powstanie, to zaoferuje zupełnie nową historię, a nie kontynuację losów dotychczasowych bohaterów.

Nowiną tą podzielił się z serwisem Entertainment Weekly Mike Flanagan, czyli reżyser i scenarzysta serialu. Wyznał, że na razie nie wie, czy Netflix zdecyduje się opracowywać drugi sezon, ale stwierdził, że definitywnie zakończył opowieść o losach rodziny Crainów. Ma natomiast pomysły na nowe historie, zarówno te osadzone w tym samym domu, jak i oparte na zupełnie nowych wątkach.

Sądzimy, że szanse na drugi sezon są spore. Haunting of Hill House został doskonale przyjęty przez krytyków – według serwisu Rotten Tomatoes aż 92% recenzji serialu jest pozytywnych. Netflix nie udostępnia wyników oglądalności, ale według badań grupy Parrot Analytics Nawiedzony dom na wzgórzu jest obecnie trzecią najpopularniejszą telewizyjną pozycją w kategorii horroru, przegrywając jedynie z The Walking Dead oraz American Horror Story.

Niezależnie od decyzji Netfliksa, potencjalny drugi sezon Haunting of Hill House nie jest jedynym projektem Mike’a Flanagana, na który mogą czekać fani grozy. Reżyser jest w trakcie kręcenia filmu Doctor Sleep, czyli adaptacji powieściowego horroru Stephena Kinga, będącego kontynuacją Lśnienia. Premiera zaplanowana została na 2020 rok.

  1. Oficjalna strona serialu