Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2012, 20:10

autor: Olek

Nowa gra twórców Magicki i inne niespodzianki Paradox Interactive na GDC

Trzy zupełnie nowe marki, stworzone przez niezależne studia deweloperskie, ma zamiar zapowiedzieć firma Paradox Interactive podczas zbliżającej się Konferencji Deweloperów Gier. Wśród nich znajduje się nowy projekt twórców Magicki.

Nowa gra twórców Magicki i inne niespodzianki Paradox Interactive na GDC - ilustracja #1
„Okładki” nowych gier wydawnictwa Paradox Interactive

Za niespełna miesiąc rozpocznie się tegoroczna edycja Game Developers Conference (Konferencja Deweloperów Gier) w San Francisco. Rzecz jasna podczas imprezy nie zabraknie doniesień o powstających grach. Firma Paradox Interactive planuje ujawnić kolejne informacje związane z War Of The Roses i A Game Of Dwarves, ale także zapowiedzieć trzy całkowicie nowe, niezależne produkcje, których będzie wydawcą.

Nowe gry w portfolio wydawniczym Paradoksu wciąż objęte są tajemnicą. Na swojej stronie internetowej wydawca uchylił jednak rąbka tajemnicy na temat tego, z czym wybiera się do San Francisco. Poznaliśmy zatem nazwy kodowe projektów (tradycyjnie już są to tytuły filmów z Kevinem Costnerem) i krótką ich charakterystykę.

„JFK”

To roboczy tytuł nowej gry twórców Magicki, czyli ekipy deweloperskiej Arrowhead Game Studios. W tym przypadku rozgrywka hołdować ma zasadzie „więcej to więcej”. Gracze mogą spodziewać się dynamicznej walki w trybie multiplayer, skoncentrowanej na tym, by „zabijać przyjaciół i dobrze przy tym wyglądać”.

„Silverado”

Gra, nad którą pracuje niezależne studio Zeal Game, ma być wybuchową mieszanką elementów RTS-a, nowoczesnej strzelaniny i tradycyjnej, planszowej strategii. Całość utrzymana będzie w konwencji science-fiction.

„Revenge!”

Za ten projekt odpowiada brazylijskie studio Critical. Co wiadomo o tej grze? „Wszystko czego potrzebujesz to dwóch przyjaciół i jednego śmiertelnego wroga w tej dynamicznej grze akcji, osadzonej w świecie, który opisać można jako zabójczą pułapkę na bohaterów i dzieci”.