futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 3 października 2023, 17:03

Przecieki wskazują termin trafienia Nintendo Switch 2 do sklepów

Ciekawych rzeczy możemy się dowiedzieć analizując dokładnie ogłoszenia o zatrudnieniu firmy Nintendo. Niektóre określenia mogą naprowadzić nas na prawdopodobną datę premiery konsoli Switch 2.

Źródło fot. Nintendo
i

Praktycznie pewne jest, że Nintendo pracuje nad nową generacją swojej przenośnej konsoli – Switch 2. Nowe urządzenie według przecieków ma mieć moc obliczeniową nawet 4 Tflopsów, dzięki czemu nie będzie musiało się wstydzić w obliczu handheldów, takich jak Steam Deck. Nie wiemy jednak, kiedy może mieć miejsca premiera Switcha 2. Choć jeśli przenalizujemy dokładniej ogłoszenia o zatrudnieniu, opublikowane przez Nintendo, możemy poznać odpowiedź.

Nintendo Switch 2 we wrześniu?

Japoński producent konsol szuka m.in. specjalistów od marketingu. Na co zwraca uwagę np. serwis WCCFtech, to szczegóły tej oferty pracy. W ogłoszeniu możemy przeczytać, że w okresie od czerwca do sierpnia 2024 roku doświadczenie zawodowe pracowników zostanie wzbogacone o możliwości nawiązywania kontaktów i ekspozycję na liderów branży z całej firmy.

Przecieki wskazują termin trafienia Nintendo Switch 2 do sklepów - ilustracja #1
Splatoon 3 to gra ekskluzywna na konsolę Switch. Źródło: Nintendo

To oznacza, że w tym okresie Nintendo może szykować jakąś większą kampanię reklamową, a to z kolei przywodzi na myśl właśnie premierę nowej generacji sprzętu, najprawdopodobniej Switch 2. Być może chodzi tu o wrzesień 2024 roku, co może być najbardziej racjonalną propozycją wprowadzenia na rynek nowej konsolki.

O premierze Switch 2 w drugiej połowie roku wspomina też jeden z insiderów, co pokrywa się z naszymi domysłami, a według innych doniesień, konsola może zostać oficjalnie zaprezentowana już w marcu przyszłego roku. To całkiem ciekawe, że jednym ze źródeł przecieków jest samo Nintendo, poszukujące specjalistów. Czytając ogłoszenia o zatrudnieniu firmy m.in. możemy dowiedzieć się, że są pewne szanse na obsługę DLSS w Switch 2.

CEO Nintendo, Shuntaro Furukawa, zapewnia, że Switch będzie otrzymywał aktualizacje oprogramowania do marca 2025 roku, czyli jeszcze przez pewien okres czasu po domniemywanej premierze nowej konsoli.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej