Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2012, 18:58

Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku

Mamy dobre wieści dla fanów niezależnych przygodówek. Znajdująca się w produkcji od prawie pięciu lat gra science-fiction Resonance znalazła wreszcie wydawcę i ukaże się jeszcze w tym roku.

Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku - ilustracja #1
Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku - ilustracja #2

Wadjet Eye Games to niewielkie nowojorskie studio specjalizujące się w przygodówkach. W praktyce cały zespół składa się z dwóch osób - Dave'a Gilberta i jego żony Janet. Dave debiutował darmową grą The Shivah, w której głownym bohaterem był rabin o zacięciu detektywistycznym. Produkcja ta spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, dlatego autor zdecydował się zacząć sprzedawać jej rozszerzoną komercyjną wersję. Studio najbardziej znane jest z Emerald City Confidential oraz serii The Blackwell Legacy, w skład której wchodzą obecnie cztery tytuły. Jakiś czas temu Wadjet Eye Games zaczęło zajmować się również wydawaniem cudzych projektów, dzięki czemu na rynek trafiło m.in. Puzzle Bots oraz wspaniałe zeszłoroczne Gemini Rue.

Resonance to jedna z najbardziej obiecujących nadchodzących niezależnych przygodówek. Niestety, oczekiwanie na jej premierę wystawiło na próbę cierpliwość nawet największych fanów gatunku. Grę zapowiedziano po raz pierwszy prawie pięć lat temu i od tego czasu większość dotyczących jeją wiadomości zawierała informacje o kolejnych opóźnieniach. Problemy z produkcją były spowodowane tym, autorzy Resonance pracowali nad tym projektem po godzinach, we własnym czasie wolnym. Na szczęście okazało się, że pomocna rękę do zespołu xii games wyciągnął Dave Gilbert, czyli szef firmy Wadjet Eye Games. Stała się ona wydawcą Resonance i zapewniła twórcom dopływ gotówki. Ponadto Janet Gilbert (żona Deve'a) przez ostatnie osiem miesięcy zajmowała się programowaniem gry, co dodatkowo przyśpieszyło proces produkcyjny. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale wiadomo, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.

Akcja Resonance toczy się w niedalekiej przyszłości. Po śmierci słynnego fizyka rozpoczyna się zażarta walka o odnalezienie ukrytego przez niego skarbca, gdzie ma znajdować się tajemniczy wynalazek mogący zmienić losy naszej planety. Gracz obejmie kontrolę nad czterema nieznającymi się wcześniej postaciami, które wspólnie spróbują nie dopuścić, aby niebezpieczna technologia wpadła w niepowołane ręce.

Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku - ilustracja #3Resonance będzie stuprocentową przygodówką, więc większość czasu spędzimy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Ciekawą nowością ma być możliwość wykorzystywania wspomnień podczas pokonywania łamigłówek. Ponadto postacie będą mogły w ograniczonym stopniu manipulować czasem, np. przewijając go do tyłu w wypadku śmierci jednej z nich.

Grafika utrzymana ma być w uroczo rozpikselowanym stylu retro. Co ciekawe, w Resonance usłyszymy głos Logana Cunninghama, czyli aktora, który odpowiada za wspaniałą narrację w zeszłorocznej grze Bastion.

Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku - ilustracja #4 Resonance to pierwszy komercyjny projekt xii games. Szef studia, Vince Twelve, wcześniej wyprodukował jednak kilka darmowych przygodówek, z których największym uznaniem cieszyło się What Linus Bruckman Sees When His Eyes Are Closed. Była to produkcja bardzo nietypowa. Ekran podzielony był na dwa okna ukazujące dwa różna światy. Wszystkie wykonywane przez nas czynności wywoływały skutki w obu rzeczywistościach i popychały naprzód dwie zupełnie odmienne opowieści.

Gorąco polecamy zagranie w ten tytuł, to jedna z najciekawszych darmowych gier ostatnich lat.

Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku - ilustracja #5
Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku - ilustracja #6
Niezależna przygodówka science-fiction Resonance zadebiutuje w tym roku - ilustracja #7