Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2022, 11:44

Niesamowity efekt zatrzymania czasu w Marvel's Spider-Man

Fani pecetowego Marvel's Spider-Man mogą przetestować modyfikację, pozwalająca na zatrzymanie lub spowolnienie otoczenia. Rezultat jest wyjęty wprost z Matrixa.

Źródło fot. Sony
i

Pecetowa premiera Marvel's Spider-Man bez wątpienia dała grze drugie życie – nie tylko za sprawą wyśmienitej sprzedaży, ale także dzięki prężnie działającej scenie moderskiej. Kolejna modyfikacja łączy efektywność z efektownością, pozwalając Peterowi Parkerowi spowolnić czas.

Widowiskowość na miarę Matrixa

Użytkownik kryjący się pod nickiem NTD opublikował film, prezentujący rozgrywkę z gry wzbogaconą modem anonimowego twórcy. Pozwala ona graczowi zatrzymać lub spowolnić czas otoczenia w dowolnym momencie, co po montażu umożliwia człowiekowi-pająkowi przemieszczać się z zawrotną prędkością. Przywodzi to na myśl innych superbohaterów (Flasha czy Quicksilvera), lecz spowolnianie czasu potrafi również zwiększyć imersję związaną z „pajęczym zmysłem”.

Gra na filmie została upiększona także innymi modami, w tym zwiększającymi kontrast czy dodającymi unikalny kostium. Stworzenie filmu zajęło użytkownikowi 3 dni i było związane z dużym wysiłkiem. Praca najwyraźniej się opłaciła, ponieważ efekt końcowy jest mocno zbliżony do scen z filmu Matrix. Anonimowy autor moda (mający kontakt z youtuberem) może pochwalić się najlepszym skryptem ze spowolnieniem czasu, który bije na głowę The Flash Mod.

Fani wpadli w zachwyt

Film w ciągu doby zebrał dziesiątki pozytywnych komentarzy. Społeczność jest pod wielkim wyrażaniem efektowności filmu oraz możliwości przetestowana modyfikacji we własnym zakresie.

Niesamowity efekt zatrzymania czasu w Marvels Spider-Man - ilustracja #1

To wygląda o wiele lepiej, niż jakikolwiek fanowski mod typu The Flash Game.

Niesamowity efekt zatrzymania czasu w Marvels Spider-Man - ilustracja #2

Czekałem na to tak długo, dziękuję. Świetna robota, naprawdę znakomita.

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej