Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2020, 13:50

autor: Aquma

Niektóre gry ósmej generacji będą dwa razy płynniejsze na nowym Xboksie

Firma Microsoft poinformowała, że część gier ósmej generacji będzie działała dwukrotnie płynniej po uruchomieniu na konsolach Xbox Series X / Series S. Możemy też liczyć na szereg usprawnień w obszarze grafiki.

W SKRÓCIE:

  1. konsole Xbox Series X / Series S pozwolą grać w niektóre tytuły z ósmej generacji z dwukrotnie większą liczbą klatek animacji na sekundę;
  2. za sprawą funkcji Auto HDR nowe urządzenia Microsoftu umożliwią także korzystanie z HDR w grach, które dotychczas go nie obsługiwały.

Firma Microsoft poinformowała, że wybrane gry obecnej generacji będą działały na Xboksie Series S / Series X (w ramach wstecznej kompatybilności) z „praktycznie dwukrotnie” większą liczbą klatek animacji na sekundę niż na Xboksie One. Należy podkreślić, że nie dotyczy to wszystkich tytułów (np. jednym z podanych – i, co ważne, zaprezentowanych – przykładów jest Fallout 4.

Konsole nowej generacji giganta z Redmond wykorzystają też system zwany Auto HDR, który umożliwia zastosowanie rozszerzonego standardu barw w tytułach, które normalnie go nie wspierają (najczęściej dlatego, że powstały jeszcze nim w ogóle się pojawił). Technologia ma umożliwiać osiąganie atrakcyjnych wizualnie efektów bez zaburzania oryginalnej wizji grafików. Możemy również liczyć na zwiększoną rozdzielczość (dzięki tzw. metodzie Heutchy’ego, która była wykorzystywana także w przypadku wstecznej kompatybilności Xboksa One), poprawione filtrowanie tekstur oraz filtrowanie anizotropowe.

Prezentacja działania systemu Auto HDR. - Niektóre gry ósmej generacji będą dwa razy płynniejsze na nowym Xboksie - wiadomość - 2020-10-15
Prezentacja działania systemu Auto HDR.

W notce będącej źródłem wiadomości pojawił się również detal, który powinien ucieszyć posiadaczy Xboksa 360 – niedługo użytkownicy tej konsoli będą mogli za darmo korzystać z funkcji zapisywania stanów rozgrywki w chmurze, która w przypadku tej platformy dotychczas była dostępna wyłącznie dla subskrybentów Xbox Live Gold.

Przypominamy, że konsole Xbox Series X / Series S trafią na rynek 10 listopada tego roku. Urządzenia będą dostępne w cenach 2249 złotych (X) oraz 1349 złotych (S).

  1. Xbox – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Fallout 4 – Czas apokalipsy
  3. Fallout 4 – poradnik
  4. Fallout – oficjalna strona serii

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-14

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach