Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 października 2020, 14:35

autor: Karol Laska

Tej sceny zabrakło w Star Wars. Wątek Obi-Wana i Padme miał potencjał

Fani Gwiezdnych wojen weszli w gorącą dyskusję, po tym jak do sieci wyciekły informacje o rzekomo usuniętej scenie z Zemsty Sithów, w której Obi-Wan demaskuje związek Anakina i Padmé.

Reddit to nie tylko centrum gorących tematów, plotek oraz hipotez, ale także miejsce, w którym wielu fanów danej marki może podzielić się ze sobą opiniami czy poglądami. Kilka dni temu doszło do dosyć zawziętej wymiany zdań, gdy jeden z użytkowników, Aatman04, udostępnił screena, który miał być rzekomym dowodem na to, że z Gwiedznych wojen wycięto pewną, dosyć kluczową scenę. Mowa dokładnie o części trzeciej pod tytułem Zemsta Sithów i spotkaniu Obi-Wana z Padmé. Rycerz jedi miał przyznać się do tego, że zdaje sobie sprawę ze związku Amidali z Anakinem.

Nie jestem ślepy, Padmé. Choć próbowałem być, ze względu na Anakina. Ze względu na ciebie. Anakin kochał cię od pierwszego dnia, w którym cię spotkał, w tym okropnym sklepie z gratami na Tatooine. Nigdy nie próbował ukrywać tego uczucia, choć o nim nie rozmawialiśmy. Udawaliśmy, że ja nic nie wiem. A ja byłem szczęśliwy, bo ty dawałaś mu szczęście. Uczyniłaś go szczęśliwym, gdy nikt inny nie potrafił tego zrobić.

Tej sceny zabrakło w Star Wars. Wątek Obi-Wana i Padme miał potencjał - ilustracja #1
Źródło: Reddit, Aatman04

Niektórzy fani twierdzą, że scena ta byłaby nieco sprzeczna z charakterem Obi-Wana i jego przywiązaniem do dogmatów. Z drugiej strony pokazałaby ona, iż przyjaźń liczy się dla niego o wiele bardziej, aniżeli jakiekolwiek twarde zasady. A tak wszystko pozostało w sferze niedopowiedzeń i może to było głównym zamierzeniem George’a Lucasa.

Internauci nie są jednak specjalnie zaskoczeni tym, co właśnie zobaczyli, bo do podobnych scen doszło chociażby w serialu animowanym Gwiezdne wojny: Wojny klonów, w którym Anakin był parokrotnie upominany przez swojego mistrza (czasem nawet humorystycznie) po spotkaniach z Padmé. Z tego właśnie powodu rzekomo usunięty dialog z Zemsty Sithów wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobny.

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.