Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2020, 14:43

Sony po latach naprawiło na PC listę pobierania gier

Sony przebudowuje od pewnego czasu swoją infrastrukturę sieciową. Pociąga to za sobą wiele wyczekiwanych zmian. Najnowszą jest zupełnie nowa wersja listy pobierania gier, z której możemy korzystać na PC.

W SKRÓCIE:
  1. Sony przygotowało na PC nową wersję listy pobierania gier.
  2. Możemy podejrzeć na niej zakupy, ostatnio uruchamiane tytuły i produkcje, które otrzymaliśmy w PlayStation Plus.

Sony po wielu latach zabrało się za przebudowę pecetowego sklepu PlayStation i stworzenia na PC porządnej biblioteki gier. Jeśli ktoś posiadał sporo cyfrowych tytułów, to próby nawigacji na PC przepełnione były męką. Nowa zakładka pozwala filtrować gry po platformie, przeglądać ostatnio uruchamiane produkcje i sprawdzić listę rzeczy, które aktualnie pobieramy.

Po zalogowaniu się na stronie library.playstation.com witani jesteśmy widokiem ostatnio zakupionych gier. W zakładce obok widzimy ostatnich 50 uruchomionych na naszej konsoli tytułów i listę pobierania. Nieco dalej wydzielono zakładkę na gry z PlayStation Plus i PlayStation Now.

Zawiedzione jednak będą osoby, które z marką Sony są nieco dłużej niż od premiery PlayStation 4. W nowym widoku biblioteki zostaliśmy pozbawieni dostępu do gier z PSP, PS3 i PS Vita. Tytułami z tych platform nadal możemy zarządzać z poziomu konsoli, jednak zgodnie z tym, co plotkuje się od pewnego czasu, Sony odcina się od starszych sprzętów i szykuje infrastrukturę wspólną dla PS4 i PS5.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation