Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lipca 2021, 14:20

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Nicolas Cage nie będzie tresował tygrysów; Tiger King anulowany

Nicolas Cage nie zagra w Tiger Kingu. Projekt, który miał przedstawić historię hodowcy wielkich kotów, został anulowany przez Amazona.

Nicolas Cage znany jest ze swoich ekscentrycznych kreacji, które porywają tłumy w filmach wybitnych albo wręcz przeciwnie – wybitnie kiepskich. Teraz zdobywca Oscara za rolę w Zostawić Las Vegas wyznał, że nie zobaczymy go w planowanej produkcji o Joe Exoticu, bo Amazon anulował projekt pod nazwą Tiger King. Obraz miał przedstawić historię specyficznego opiekuna zwierząt, Exotica właśnie, który zasłynął dzięki netfliksowemu dokumentowi Król tygrysów.

Serial przybliżał widzom świat hodowców wielkich kotów i ich klientów należących do najbardziej oryginalnych person świata. Pomimo że Exotic był ewidentnym antybohaterem, źle traktował zarówno zwierzęta, jak i współpracowników, produkcja okazała się ogromnym hitem Netfliksa. W ciągu pierwszych dziesięciu dni od premiery miała ponad 34 mln wyświetleń. Kwestią czasu było powstanie fabularnej adaptacji tej opowieści.

Cage wyznał (za Variety), że Amazon ostatecznie postanowił, iż projekt nie ma już szans na tak ogromny sukces, minęło bowiem zbyt wiele czasu od premiery dokumentu, który powstał w 2020 roku. Z uwagi na to, że realizacja Tiger Kinga przeciągała się, decyzyjni w firmie uznali, że trzeba go anulować. Oto pełen cytat Cage’a w tej sprawie:

Przeczytałem dwa świetne scenariusze, które uważałem za doskonałe, ale myślę, że Amazon ostatecznie zdecydował, że czas tego materiału przeminął. Trwało to za długo. W pewnym momencie poczuli, że to prawdziwy skarb, ale ten punkt widzenia zniknął i nie ma obecnie żadnej racji bytu.

Jest w tym sporo słuszności. Pierwsze wzmianki o Tiger Kingu od Amazona pojawiły się w 2020 roku i od tamtej pory nie ujawniano żadnych szczegółów. W kontekście słów Cage’a wydaje się, że wynikało to z opieszałości twórców. Chociaż projekt jest na razie odłożony na półkę, niewykluczone, że po pomysł sięgnie ktoś inny. Miejmy nadzieję, że Nicolas Cage będzie miał jeszcze szansę potańczyć z tygrysami.

  1. Nicolas Cage szuka świni w zwiastunie filmu Pig. I nie wygląda to źle
  2. Nicolas Cage kontra potwory z Five Nights at Freddy’s w teaserze Willy’s Wonderland