Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 listopada 2020, 14:38

Nicolas Cage kontra potwory z Five Nights at Freddy's w teaserze Willy's Wonderland

Do sieci trafił teaser filmu Willy's Wonderland, czyli komediowego horroru, w którym Nicolas Cage zmierzy się w lunaparku z morderczymi animatronikami niczym z Five Nights at Freddy's.

Nicolas Cage od dłuższego czasu specjalizuje się w dziwnych filmach. Sądząc po pierwszym teaserze, do tej kategorii należeć też będzie najnowsza produkcja aktora, zatytułowana Willy's Wonderland.

Cage wcieli się w tułającego się po Stanach Zjednoczonych mężczyznę, który zostaje zatrudniony jako stróż nocny w lunaparku. Spokojna z pozoru praca zmienia się w walkę o przetrwanie, gdy animatroniki w wesołym miasteczku ożywają i rozpoczynają polowanie na bohatera.

Opis fabuły brzmi podobnie do serii gier Five Nights at Freddy's, ale w przeciwieństwie do postaci z tego cyklu, bohater grany przez Cage’a szybko przejdzie do walki z mechanicznymi potworami, zamiast się przed nimi ukrywać.

Reżyser filmu Kevin Lewis obiecuje, że produkcja odwoływać się będzie do tradycji komediowych horrorów z lat 80. ubiegłego wieku, w tym zwłaszcza do serii Martwe Zło.

Willy's Wonderland ma zadebiutować w 2021 r. Zdjęcia zakończono na początku tego roku. Twórcom dopisało szczęście, gdyż ostatni klaps zapadł na krótko przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z koronawirusem.

  1. Screen Media Films – strona dystrybutora filmu