Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 listopada 2019, 11:20

autor: AlexB

Nicolas Cage na trailerze ekranizacji opowiadania Lovecrafta - Color Out of Space

Horror Color Out of Space Richarda Stanleya z Nicolasem Cage'em w roli głównej doczekał się pierwszego oficjalnego trailera. Tytuł pojawi się w szerokiej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych w styczniu przyszłego roku.

Nicolas Cage nie miał ostatnio zbyt dobrej passy. Choć nie mógł narzekać na brak aktorskich angaży, w większości były to filmy niskobudżetowe, stojące na dość niskim poziomie artystycznym. W konsekwencji laureat Oscara i Złotego Globu stał się pośmiewiskiem wśród kinomanów. Ostatnio wystąpił w Color Out of Space. Pierwszy oficjalny zwiastun tego tytułu pojawił się niedawno w sieci. Obejrzycie go poniżej.

Color Out of Space jest horrorem fantastycznonaukowym opartym na opowiadaniu pióra H.P. Lovecrafta (twórcy mitologii Cthulhu), w Polsce noszącym tytuł Kolor z przestworzy. Głównym bohaterem filmu jest Nathan Gardner, strudzony artysta, który postanawia wyprowadzić się wraz ze swoją rodziną na prowincję. Pewnego dnia na jego podwórko spada meteoryt. Obiekt stopniowo się kurczy, a następnie znika. Niedługo potem zaczynają dziać się dziwne rzeczy – rośliny mutują, owoce stają się niejadalne, a niektórzy domownicy zaczynają zachowywać się bardzo osobliwe.

Na pierwszy rzut oka Color Out of Space wydaje się być dość typowym przedstawicielem kina klasy B. Potwierdza to sama osoba reżysera i współscenarzysty. Jest nim Richard Stanley, pochodzący z RPA twórca niezależnego kina science fiction. Jego filmy mają pewną grupę miłośników, choć nigdy nie stały na specjalnie wysokim poziomie (wystarczy wspomnieć, że za dialogi do Wyspy doktora Moreau z 1996 roku otrzymał on nominację do Złotej Maliny). W przypadku Color Out of Space ma jednak szansę trafić do szerszego grona odbiorców. Nie chodzi jedynie bazowanie na opowiadaniu znanego pisarza. Tytuł miał już swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i zebrał dobre opinie wśród krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes 85% z 39 recenzji branżowych Color Out of Space jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 6,74/10. Krytycy chwalą między innymi psychodeliczny klimat całości i udaną próbę przeniesienia elementów z klasycznych horrorów science fiction na współczesny język kina.

Dla rodziny Gardnerów wyprowadzka na prowincję nie skończy się sielanką. - Nicolas Cage na trailerze ekranizacji opowiadania Lovecrafta - Color Out of Space - wiadomość - 2019-11-07
Dla rodziny Gardnerów wyprowadzka na prowincję nie skończy się sielanką.

Prócz Nicolasa Cage'a w Color Out of Space wystąpili między innymi Joely Richardson (Patriota, Dziewczyna z tatuażem), Madeleine Arthur (Wielkie oczy, Do wszystkich chłopców, których kochałam), Brendan Meyer (Gość), Julian Hilliard (Nawiedzony dom na wzgórzu), Q’orianka Kilcher (Alienista, Podróż do Nowego Świata) i Tommy Chong (Różowe lata 70., Po godzinach). Produkcja zadebiutuje w szerokiej dystrybucji w USA 24 stycznia 2020 roku. Nie wiadomo, czy pojawi się ona również w polskich kinach.

  1. Oficjalna strona wytwórni RLJ Entertainment