Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2024, 20:24

NFS Unbound próbuje być jak Underground. Aktualizacja Vol. 7: Drift & Drag przywróciła klasyczne tryby gry

Need for Speed Unbound jest wciąż ulepszany poprzez przywracanie elementów znanych z kultowych odsłon serii sprzed lat. Aktualizacja Vol. 7: Drift & Drag sięga do NFS: Underground, wprowadzając dwa stare-nowe tryby gry. Zawiera też dwa auta: darmowe BMW i płatnego Forda Mustanga.

Źródło fot. EA
i

Studio Criterion Games kontynuuje realizację planu rozwoju Need for Speed Unbound nakreślonego na początku roku. W lutym ukazała się aktualizacja Vol. 6, a wczoraj otrzymaliśmy update Vol. 7, nazwany Drift & Drag.

Twórcy odwołują się do naszej nostalgii, wprowadzając dwa nowe tryby rozgrywki inspirowane podserią NFS: Underground. Pro Drift to zawody jazdy w kontrolowanym poślizgu, w których mamy do dyspozycji odmieniony model prowadzenia auta, bliższy dawnym odsłonom cyklu. Drag z kolei odzwierciedla wyścigi równoległe na 1/4 mili (i inne dystanse), podczas których musimy ręcznie przełączać biegi i unikać ruchu ulicznego, przeskakując między pasami na drodze.

Do tego dochodzą dwa nowe samochody: BMW M3 Competition Touring ’23 oraz Ford Mustang Dark Horse ’24. Ten pierwszy jest dostępny za darmo, jako nagroda za postępy Speed Passa (Przepustki do prędkości), a za drugi trzeba zapłacić ok. 45 zł, odblokowując Speed Pass Premium. Wśród zawartości przewidzianej do zdobycia w ramach tej „ulepszonej” przepustki znajduje się też specjalny wariant Mitsubishi Eclipse, inspirowany wozem Melissy z NFS: Underground.

Ponadto do trybu Lakeshore Online dodano świeżą formę singleplayerowych wyzwań w postaci Ligi – ranking, w którym gracz pnie się, tocząc pojedynki jeden na jednego (w formie wyścigów równoległych) z komputerowymi przeciwnikami, by zdobyć ich unikalne cztery kółka. Po pełną listę nowości odsyłam Was tutaj.

Następnej dużej aktualizacji, Vol. 8, możemy spodziewać się w sierpniu. Będzie nosiła tytuł Cops vs Racers, oferując atrakcje inspirowane podserią NFS: Hot Pursuit.

  1. Recenzja gry Need for Speed Unbound

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej