Kilka dni temu powróciliśmy do tematu kontrowersyjnej gry Bully, która – jak się okazało – wciąż jest w produkcji. Niestety, z tamtej wiadomości nie mogą cieszyć się posiadacze konsoli Xbox, gdyż program powstanie wyłącznie z myślą o PlayStation 2.
Krystian Smoszna
7 sierpnia 2006 09:23
Jeszcze nie doszło do premiery PlayStation 3, a już niektórzy pracownicy japońskiej firmy zaczynają myśleć o tym, jak będzie wyglądać wyposażenie konsol za kilka lat.
Rafał Wilkowski
7 sierpnia 2006 08:32
Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że wsteczna kompatybilność w przypadku wchodzącego na rynek sprzętu jest bardzo istotną sprawą. Jak wygląda to w przypadku jedynej nextgenowej konsoli dostępnej w sprzedaży wszyscy wiemy (tylko część gier z Xboxa jesteśmy w stanie uruchomić na nowym systemie).
Rafał Wilkowski
7 sierpnia 2006 07:45
Posiadacze konsoli PS2 otrzymają w najbliższym czasie kolejną grę spod znaku Star Trek. Star Trek: Encounters będzie należeć do gatunku kosmicznych strzelanin i umożliwi graczom wcielenie się w wiele postaci, które ujawniły się w trakcie czterdziestoletniej historii Star Trek. Autorzą stworzą również wirtualne odpowiedniki większości statków kosmicznych, a także rodzajów broni.
Piotr Doroń
5 sierpnia 2006 20:00
Phil Harrison ujawnił w rozmowie z dziennikarzami brytyjskiego dziennika The Guardian, że aktualnie w produkcji znajduje się ponad 100 gier, które swą premierę będą miały w trakcie i zaraz po premierze konsoli PS3. Dodał przy okazji, że Sony zdołało sprzedać już blisko 10.000 development kitów.
Piotr Doroń
5 sierpnia 2006 13:37
Europejski oddział koncernu Atari podpisał kolejną w ostatnim czasie umowę wydawniczą, na mocy której stał się oficjalnym dystrybutorem gier firm Ignition Entertainment oraz SNK Playmore na terytorium Starego Kontynentu.
Piotr Doroń
3 sierpnia 2006 13:26
W siedzibie Treyarch trwają intensywne prace nad Call of Duty 3, czyli kolejną grą z bestsellerowej serii FPS-ów. Wydawca, czyli korporacja Activision, zapewnia, że "trójka" powstaje wyłącznie z myślą o konsoli PS3, PS2, Wii, XBX i X360. Na fale Internetu wypłynęły właśnie świeże screenshoty, ukazujące grę w wersji dla tej ostatniej platformy. Chcielibyśmy Wam we zrzuty ekranowe przedstawić.
Radosław Grabowski
3 sierpnia 2006 11:55
Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was, że firma Midway Games zamierza wydać nadchodzącą bijatykę z serii Mortal Kombat, noszącą podtytuł Armageddon, także w wersji na konsolę Nintendo Wii. A już dziś wiemy, że taka sama przyszłość czeka inną produkcję w/w firmy.
Karolina Talaga
3 sierpnia 2006 11:33
Koncern Midway zapowiedział wczoraj, że oprócz tradycyjnej wersji gry Mortal Kombat: Armageddon, na rynku pojawi się również edycja kolekcjonerska. Ekskluzywne wydanie będzie dostępne wyłącznie dla posiadaczy konsoli PlayStation 2.
Krystian Smoszna
3 sierpnia 2006 11:11
Konsolowych bijatyk na kanwie komiksów i filmów animowanych spod znaku Naruto wydano już w Japonii całkiem sporo. Część z wypuszczonych tam pozycji trafiła też do krajów zachodnich, a wkrótce stanie się tak z kolejnym produktem, czyli Naruto: Uzumaki Chronicles. Gra ta pojawi się w Stanach Zjednoczonych już w trakcie tegorocznej zimy i będzie dostępna wyłącznie na platformie PlayStation 2.
Radosław Grabowski
3 sierpnia 2006 11:11
Kanadyjski oddział firmy Rockstar Games, który zlokalizowany jest w mieście Vancouver, wciąż intensywnie pracuje nad nową grą akcji o nazwie Bully. Program ma zadebiutować na rynku elektronicznej rozrywki jeszcze w tym roku.
Krystian Smoszna
3 sierpnia 2006 10:34
W ostatni lipcowy weekend (28-30.07) odbyła się na Helu niecodzienna impreza plenerowa: „JEEP D-DAY HELL” (miasto na tę okazję zmieniło swą nazwę na Helville!).
Electronic Arts Polska Press Release
3 sierpnia 2006 10:27
W połowie ubiegłego miesiąca przedstawiliśmy Wam listę utworów muzycznych, jakie znajdą się na ścieżce dźwiękowej do gry NHL 07. Dziś dowiecie się, co ciekawego do posłuchania przygotowała firma 2K Sports, producent konkurencyjnego programu – NHL 2K7.
Krystian Smoszna
3 sierpnia 2006 09:22
Japońskie studio SNK, mające na swym koncie popularną serię dwuwymiarowych strzelanin Metal Slug, nie planuje w najbliższych latach zająć się żadnym projektem, przeznaczonym na nadchodzącą konsolę Sony – PlayStation 3. Taką wiadomość podał Yoshihito Koyama, specjalista ds. marketingu SNK.
Marek Grochowski
2 sierpnia 2006 14:05
Firma Midway Games ogłosiła, że Mortal Kombat: Armageddon, czyli najnowsza, nadchodząca odsłona należącej do bestsellerowego cyklu bijatyki, trafi także w ręce przyszłych posiadaczy konsoli Nintendo Wii.
Karolina Talaga
2 sierpnia 2006 12:10
Amerykański koncern Ziff Davis to jeden z największych wydawców czasopism komputerowych na naszym globie. To pod jego szyldem ukazują się takie czasopisma, jak amerykański Official Playstation Magazine, Electronic Gaming Monthly czy Computer Gaming World. Kompania ta jest również posiadaczem jednego z czołowych serwisów o grach – 1Up.com.
Marek Grochowski
1 sierpnia 2006 14:49
Już po raz trzydziesty w tym roku spotykamy się z EMPiKową listą TOP 10, czyli zestawieniem najlepiej sprzedających się gier na platformę PC i PS2. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 24.07.2006 do 30.07.2006 w 78 salonach tej sieci.
Karolina Talaga
1 sierpnia 2006 13:07
Firma SEGA poinformowała, że Yakuza, czyli anglojęzyczna edycja gry akcji osadzonej w realiach świata japońskiej organizacji przestępczej, uzyskała właśnie „złoty” status.
Karolina Talaga
1 sierpnia 2006 10:16
Marka Xploder znana jest m.in. posiadaczom konsol Nintendo DS, PlayStation Portable i Xbox, ponieważ w jej ramach można znaleźć liczne programy, służące np. do odtwarzania muzyki lub filmów. Odpowiedzialna za nią firma Fire International chce wprowadzić teraz na rynek produkt o nazwie Xploder HDTV Game Player, przeznaczony dla entuzjastów platformy PlayStation 2.
Radosław Grabowski
1 sierpnia 2006 09:32
Znajdujące się ciągle na etapie produkcji dzieło firmy Nu Generation Games znane jest właściwie pod trzema nazwami: D.1.R.T., Origin of the Species i DIRT. Jak dotąd twórcy regularnie odsuwali datę premiery niniejszej pozycji w przyszłość, ale teraz jest nadzieja, że wreszcie znamy ostateczny termin rynkowego debiutu pełnej wersji. Developerzy zaktualizowali bowiem stronę internetową gry.
Radosław Grabowski
1 sierpnia 2006 08:23