Jeśli jesteście zapalonymi graczami i jednocześnie entuzjastami kultury dalekowschodniej, to z pewnością kojarzycie pozycje z serii Romance of the Three Kingdoms (debiut: 1989 – PC), Kessen (2000 – Sony PlayStation 2), Genghis Khan (1989 – PC) i Dynasty Warriors (1997 – Sony PlayStation). Produkty te, wraz z szeregiem innych, zrealizowano w japońskiej korporacji Koei, funkcjonującej w ramach rynku elektroniczno-rozrywkowego dokładnie od ćwierć wieku. Rzeczona firma zamierza także wspierać od strony software’owej nadchodzącą kieszonkową konsolę Sony PSP (PlayStation Portable).
Radosław Grabowski
21 listopada 2003 07:44
Dochodzą do nas głosy, że zainicjowana przez nasz serwis akcja umieszczania galerii gier nie pierwszej młodości, spotkała się z Waszym ciepłym przyjęciem. Zgodnie więc z obietnicami postanowiliśmy ją kontynuować i juz dzisiaj na ftp pojawiły się nowe screeny z przeszłości. Zapraszam więc do oglądania.
Maciej Myrcha
20 listopada 2003 12:51
Jak wygląda rynkowa sytuacja piętnastu globalnie największych korporacji, zajmujących się wydawaniem oprogramowania elektroniczno-rozrywkowego? Szczegółowe informacje na ten temat uzyskacie po przestudiowaniu nowego raportu grupy NPD. Zapraszamy do lektury!
Radosław Grabowski
20 listopada 2003 11:11
Fani Gwiezdnych Wojen mają ostatnio wiele powodów do radości. Nie dość, że doczekali się premiery takich pozycji jak Star Wars Galaxies: An Empire Divided czy Star Wars: Knights of the Old Republic, to mogą teraz również zaprojektować oraz zamówić przez Internet unikatowe gadżety Star Wars!
Krzysztof Bartnik
19 listopada 2003 16:55
Po informacjach na temat kiepskich wyników finansowych, które opublikowały firmy Vivendi oraz Activision, przyszła pora na prężnego do niedawna wydawcę Interplay.
Maciej Myrcha
19 listopada 2003 15:51
Dziś do kiosków trafiła Wielka Encyklopedia GIER 2004, czyli najobszerniejszy zbiór informacji o grach dostępny na rynku. Jednocześnie aby zachęcić Was do nabycia tegoż wydawnictwa udostępniamy wersję demonstracyjną Encyklopedii, która możecie pobrać bez żadnych opłat wprost z naszego serwisu.
Fajek
18 listopada 2003 17:28
Spośród najbardziej zasłużonych pracowników korporacji Acclaim Entertainment z pewnością wyróżnia się człowiek nazwiskiem Billy Pidgeon (producent m.in. Mortal Kombat 2), który obecnie działa w fachowym zespole analityków na potrzeby firmy Zelos Group. Osobnik ów wspólnie z Davidem Hu przygotował właśnie obszerny raport, szczegółowo charakteryzujący grupę graczy konsolowych w Stanach Zjednoczonych.
Radosław Grabowski
18 listopada 2003 13:44
Dziś do kiosków i salonów prasowych w całym kraju trafiła Wielka Encyklopedia GIER 2004 – kolejna edycja znakomitego almanachu gier komputerowych. Zeszłoroczna edycja encyklopedii okazała się ogromnym sukcesem, dlatego też wychodząc na przeciw wszystkim polskim graczom, zdecydowaliśmy się zaoferować im produkt jeszcze lepszy, obszerniejszy i bogatszy.
Fajek
18 listopada 2003 13:33
Firma Climax Group poinformowała o technologicznym przełomie, którego dokonała tworząc silnik nowej generacji do developingu gier, nazwany Blimey 2. Powstał on w laboratoriach Climax Group a jego projektowaniem i powołaniem do życia zajęła się wewnętrzna grupa profesjonalnych programistów. Blimey 2 jest potężnym narzędziem pomocnym w tworzeniu gier na różne platformy. Ma on zastąpić swojego starszego brata, Blimey 1 i umocnić pozycję firmy na rynku developerów gier.
Maciej Myrcha
18 listopada 2003 11:15
Wraz ze wzrostem popularności e-sportów w Polsce i Europie, przenosi się do nich pomysły znane chociażby ze sportowych aren. Tak jak klany imitują w pewnym sensie kluby, tak reprezentacje mają za zadanie wyłonienie najlepszych graczy i rywalizację z najlepszymi zawodnikami z innych państw. Podobnie jak w wielu innych grach także w Battlefield1942 nasz kraj jest reprezentowany przez popularny Team Poland. W skład kadry wchodzą wyselekcjonowani na zasadzie głosowania gracze z 5 czołowych polskich klanów: PRGK-42; Aristocracy, Senatus Populus Que Romanus, Elite Mates oraz Wild Aces.
Fajek
17 listopada 2003 21:05
Pod koniec stycznia szachowy arcymistrz Garri Kasparow stoczył pojedynek z komputerem Deep Junior, zakończony remisem 3:3. W 1997 roku Rosjanin poniósł porażkę z innym programem - Deep Blue 2,5:3,5. Obecnie w Nowym Jorku zakończyło się już trzecie spotkanie z serii Kasparow vs. maszyna, w którym reprezentant ludzkości wywalczył na razie wynik: 1,5:1,5.
Daniel Sodkiewicz
17 listopada 2003 14:24
Przed tygodniem redaktorzy zachodniego internetowego serwisu HomeLAN zastanawiali się nad rzeczami, możliwymi do wykonywania przez użytkownika podczas oczekiwania na opóźnioną grę z gatunku FPS (vide Doom III, Half-Life 2 i Unreal Tournament 2004). Natomiast dzisiaj przedstawiono zestawienie dziesięciu nazw dla elektroniczno-rozrywkowej imprezy w ramach sieci lokalnej, które zagwarantowałyby najmniejsze zainteresowanie ze strony potencjalnych uczestników.
Radosław Grabowski
16 listopada 2003 13:44
Arnold Schwarzenegger vel Gubernator Kalifornii vel Terminator powiedział (?) „I'll be back” w grze Terminator 3: Rise of the Machines, wydanej do tej pory jedynie na konsolach: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox, i swego słowa dotrzymał. Otóż wraz ze wspomnianą powyżej aplikacją, jej użytkownicy otrzymali również w pełni grywalną wersję demonstracyjną kolejnego tytułu ze sławnym androidem w roli głównej, pt. Terminator 3: Redemption.
Krzysztof Bartnik
15 listopada 2003 11:30
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, popularny rodzimy magazyn elektroniczno-rozrywkowy pt. Świat Gier Komputerowych, mogący poszczycić się stosunkowo bogatą tradycją rynkową, nie odszedł w niebyt mimo poważnych problemów z wydawcą. Obecnie funkcjonuje sieciowa strona projektu, ochrzczonego mianem Nowego Świata Gier Komputerowych.
Radosław Grabowski
14 listopada 2003 16:44
fantom (fr. fantôme z gr. phántasma) 1. wizja, widziadło. 2. tech. model wykorzystywany zamiast oryginału przy prezentacjach lub doświadczeniach, np. model anatomiczny obrazujący określoną część ciała.
Maciej Myrcha
14 listopada 2003 12:20
Spawn Armageddon to gra oparta na popularnej serii komiksowej stworzonej przez Todda McFarlanea i prezentująca głównego jej bohatera, Spawna. Tytuł należy do gier action/adventure, a gracz pod postacią Spawna zostaje wplątany w odwieczną walkę między Dobrem a Złem. Gra ukaże się już 21 listopada tego roku na konsole PS2, Xbox i GameCube, a korporacja Namco poinformowała, że rozgrywce towarzyszyć będą utwory wykonywane przez kontrowersyjnego muzyka, Marilyn Mansona. Będą to Use Your Fist oraz Not Your Mouth pochodzące z najnowszego albumu artysty, The Golden Age of Grotesque.
Maciej Myrcha
14 listopada 2003 10:15
We wczorajszej edycji Serwisu Informacyjnego GRY-OnLine mieliśmy okazję przedstawić Wam wiadomość, traktującą o uruchomieniu gry Sonic N (platforma N-Gage) przez telefon komórkowy Siemens SX1. Ta nielegalna akcja stała się możliwa za sprawą „złamania” specjalnego systemu, zabezpieczającego oprogramowanie kieszonkowej konsoli marki Nokia.
Radosław Grabowski
13 listopada 2003 12:12
Fani gier akcji z elementami przygody a także twórczości projektanta Michela Ancela, "ojca" Raymana, zapewne niecierpliwie czekają na premierę Beyond Good & Evil. Korporacja Ubisoft ma dla tej grupy graczy dobrą nowinę, chociaż dla posiadaczy PS2 jest ona chyba najbardziej aktualna. Otóż Beyond & Evil w wersji na tę konsolę pojawiło się już w sklepach, natomiast wersje dla PC, Xbox oraz GameCube ukażą się jeszcze w tym roku.
Maciej Myrcha
12 listopada 2003 16:07
Kieszonkową platformę elektroniczno-rozrywkową o nazwie N-Gage stworzono według założeń standardu Series 60, czyli swoistego technologicznego fundamentu „komórek” Nokia 3650, 3660, 6600, 7650 i Siemens SX1. Teoretyczna kompatybilność na linii konsola-telefon została właśnie w praktyce udowodniona przez niezależną grupę programistów, których dokonanie opisał internetowy serwis Club-Siemens.
Radosław Grabowski
12 listopada 2003 11:23
Już od jakiegoś czasu nad korporacją nVidia, która zajmuje się tworzeniem kart graficznych, zbierały się czarne chmury. Najpierw pojawiły się problemy związane, później zaś miała miejsce strata pozycji dostarczyciela akcesoriów graficznych do następców konsol: Xbox oraz GameCube. Tymczasem, przedstawiciele rzeczonej korporacji podali właśnie oficjalne wyniki finansowe za trzeci kwartał br. Nie jest różowo, ale znacznie lepiej niż w adekwatnym okresie poprzedniego roku - czyżby nVidia wyszła już na przysłowiową prostą?
Krzysztof Bartnik
12 listopada 2003 08:50