Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 11 stycznia 2020, 12:18

autor: Serek

Netflix udostępnia interaktywną mapę świata Wiedźmina

Netflix zaprezentował interaktywną mapę świata serialu Wiedźmin. Dołączono do niej oś czasu, na której możemy znaleźć chronologicznie ułożone wydarzenia istotne dla fabuły serialu. A także datę urodzin Jaskra.

To najlepsza postać w serialu i nawet z tym nie handlujcie. - Netflix udostępnia interaktywną mapę świata Wiedźmina - wiadomość - 2020-01-11
To najlepsza postać w serialu i nawet z tym nie handlujcie.

Netflix pochwalił się na Twitterze interaktywną mapą uniwersum Wiedźmina (którą znajdziecie pod tym adresem). Dzięki niej oraz dołączonej u dołu strony osi czasu możemy umiejscowić sobie najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w serialu. Przypomnijmy, że widowisko było wielokrotnie krytykowane za decyzję o poprowadzeniu historii w trzech równoczesnych liniach fabularnych - Geralta, Ciri i Yennefer. Mapa wydaje się idealnym rozwiązaniem dla widzów, którzy nie czytali opowiadań Andrzeja Sapkowskiego lub po prostu zgubili się podczas oglądania.

Z interaktywnej strony internetowej dowiecie się takich smaczków jak daty rzezi z Blaviken czy zamążpójścia królowej Calanthe. Nie mogło także zabraknąć najważniejszego wydarzenia dla całego świata Wiedźmina i samego serialu, czyli... urodzin Jaskra. Ciekawostka: Jaskier jest młodszy od królowej Cintry o 6 lat. Każde z zaznaczonych na osi czasu wydarzeń możecie rozwinąć i dowiedzieć się o nim więcej. Mapa stanowi nie lada kompendium wiedzy i powinna przypaść do gustu zarówno weteranom prozy Sapkowskiego, jak i nowicjuszom przygód Geralta. Dodatkowo jest ona ona idealnym suplementem do wypuszczonej kilka dni temu grafiki prezentującej linię fabularną każdego z trojga głównych bohaterów serialu.

Wiedźmin od Netfliksa zadebiutował na platformie 20 grudnia 2019 roku. Produkcja zebrała mieszane recenzje (choć zdobyła serca widzów) i znacznie przyczyniła się do rekordowego wzrostu zainteresowania grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. To teraz tak szczerze, ilu rzeczy opisanych na stronie z mapą nie wiedzieliście?

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Wiedźmin
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.