Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 2 lipca 2019, 11:50

autor: AlexB

Netflix stworzy serial na podstawie komiksowego cyklu Sandman

Powstanie jedenastoodcinkowy serial na podstawie kultowego komiksowego cyklu Sandman Neila Gaimana. Jest to możliwe dzięki umowie, którą zawarły ze sobą wytwórnia Warner Bros. i platforma Netflix. Ma to być najdroższa telewizyjna produkcja w historii DC Entertainment.

Platforma Netflix nie ustaje w próbach pozyskania marek, które byłyby w stanie przyciągnąć do niej nowych subskrybentów. Posiada ona już prawa między innymi do Opowieści z Narnii, Magic: The Gathering czy Wiedźmina, z którego pierwsze oficjalne zdjęcia mogliśmy podziwiać wczoraj. Do tej grupy dołączył niedawno Sandman. Jak podaje strona internetowa magazynu The Hollywood Reporter, Netflix doszedł do porozumienia z wytwórnią Warner Bros. i w jego ofercie znajdzie się jedenastoodcinkowy serial na podstawie kultowej serii komiksów stworzonej przez Neila Gaimana (autora między innymi Amerykańskich bogów) i wydanej przez DC Comics (Vertigo). Data premiery produkcji nie jest na razie znana.

Wiele wskazuje na to, że po wielu latach ekranizacja Sandmana w końcu dojdzie do skutku. - Netflix stworzy serial na podstawie komiksowego cyklu Sandman - wiadomość - 2019-07-02
Wiele wskazuje na to, że po wielu latach ekranizacja Sandmana w końcu dojdzie do skutku.

Scenarzystą i showrunnerem Sandmana został Allan Heinberg, który wcześniej pracował między innymi przy Wonder Woman oraz serialach Blef i Chirurdzy. Do produkcji zaangażowano również Neila Gaimana oraz Davida S. Goyera, odpowiadającego za dialogi w takich kinowych hitach, jak Batman – Początek czy Człowiek ze stali.

Według źródeł magazynu The Hollywood Reporter, w porozumieniu między Netfliksem a Warner Bros. w grę wchodziły duże pieniądze. Serial na podstawie Sandmana ma być najdroższą telewizyjną produkcją w historii DC Entertainment. Wyzwanie jest zatem ogromne, ale wszystkie osoby zaangażowane w projekt wydają się niezwykle podekscytowane perspektywą pracy przy nim. Cytując Channing Dungey, wiceprezes platformy Netflix:

Jesteśmy poruszeni możliwością współpracy z tak genialnym zespołem, jaki stanowią Neil Gaiman, David S. Goyer i Allan Heinberg, którego zadaniem jest przeniesienie na ekrany ikoniczną serię komiksów Neila pod tytułem Sandman. Może się ona pochwalić rozbudowanymi postaciami, bogatą linią fabularną oraz misternie zbudowanym światem i jesteśmy niezwykle podekscytowani, że mamy okazję stworzenia epickiego, oryginalnego serialu, który zagłębi się w to wielowymiarowe uniwersum ukochane przez fanów z całego świata.

Neil Gaiman, czyli twórca komiksowego Sandmana, będzie zaangażowany w produkcję jego serialowej ekranizacji. - Netflix stworzy serial na podstawie komiksowego cyklu Sandman - wiadomość - 2019-07-02
Neil Gaiman, czyli twórca komiksowego Sandmana, będzie zaangażowany w produkcję jego serialowej ekranizacji.

Nie jest to pierwsza próba przeniesienia komiksowego cyklu Sandman na taśmę filmową. Początkowe podejścia do tego tematu miały miejsce jeszcze w latach 90. Między 2013 a 2016 rokiem w projekt ekranizacji dzieła Gaimana zaangażowany był Joseph Gordon-Levitt. Aktor znany z takich filmów, jak Mroczny Rycerz powstaje czy Incepcja, miał wyreżyserować całość oraz wystąpić w jednej z głównych ról. Z kolei do napisania scenariusza zatrudniono Erica Heisserera (Nowy początek, Nie otwieraj oczu). Ostatecznie panowie nie doszli do porozumienia z wytwórnią, jeśli chodzi o wizję artystyczną. Warner Bros. nie zamierzało jednak składać broni i postanowiło pójść z Sandmanem do telewizji. Do produkcji chcieli przekonać między innymi stację HBO, lecz ta odpuściła ze względu na kwestie finansowe. W ten oto sposób projekt trafił pod skrzydła Netfliksa.

Netflix stworzy serial na podstawie komiksowego cyklu Sandman - ilustracja #3

Oryginalny cykl Sandman był wydawany w latach 1989-1996. Przez ten czas na rynku pojawiło się 75 jego zeszytów. Seria opowiada historię Snu, znanego również pod imieniem Morfeusz, będącego personifikacją władcy krainy marzeń sennych. Po wielu latach spędzonych w niewoli u pewnego brytyjskiego maga zostaje on uwolniony. Teraz musi odbudować swoją domenę i przy okazji poradzić sobie z konsekwencjami pewnych wyborów z przeszłości.

  1. Oficjalna strona platformy Netflix

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.