Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 czerwca 2019, 18:40

autor: Entelarmer

Bracia Russo tworzą animowaną adaptację Magic: The Gathering dla Netflixa

Platforma Netflix zapowiedziała serial animowany na motywach gry Magic: The Gathering. Za jego produkcję odpowiadają bracia Russo, czyli twórcy dwóch ostatnich filmów z serii Avengers.

Najstarsza kolekcjonerska gra karciana w końcu doczeka się ekranizacji. - Bracia Russo tworzą animowaną adaptację Magic: The Gathering dla Netflixa - wiadomość - 2019-06-06
Najstarsza kolekcjonerska gra karciana w końcu doczeka się ekranizacji.

Wiedźmin to bez wątpienia jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji Netflixa, jednak amerykańska platforma szykuje więcej intrygujących projektów. Jednym z nich będzie ekranizacja popularnej gry karcianej Magic: The Gathering, ujawniona dziś na Twitterze. Jak czytamy w informacji prasowej, przybierze ona formę serialu animowanego, który skupi się na potężnych, rywalizujących ze sobą magach znanych jako Planeswalkers. Za jego produkcję odpowiada wytwórnia Octopie, a na czele zespołu staną Joe i Anthony Russo, którzy zyskali spory rozgłos po fenomenalnym sukcesie filmu Avenegers: Koniec gry. Do prac nad scenariuszem zaangażowano także Henry’ego Gilroya oraz Jose Molinę, a w ekipie znaleźli się również Yoriaki Mochizuki, Todd Makurath oraz Dave Newberg. O odpowiedni poziom animacji zadba studio Bardel Entertainment (Rick & Morty).

Nie zdradzono zbyt wiele na temat samego serialu, ale wygląda na to, że będzie to produkcja dla dojrzałych odbiorców i nie zabraknie w niej elementów rodem z horrorów. Pewną wskazówką jest określenie projektu na Twitterze jako „serii anime”. Nie jest to zgodne z prawdą (termin ten odnosi się tylko do japońskiej animacji), ale wydaje się potwierdzać, że możemy spodziewać się oprawy wizualnej inspirowanej dziełami z Japonii, jak miało to miejsce w przypadku Castlevanii. Można się też zastanawiać, na ile ekranizacja Magic: The Gathering będzie zapatrzona w pierwowzór. Może to być klasyczny karciankowy serial, w którym bohaterowie pojedynkują się taliami niczym w papierowym oryginale (vide Yu-Gi-Oh!, Cardfight! Vanguard itp.). Jednak niewykluczone, że zamiast tego ekipa skupi się na przedstawieniu historii opisanych na kartach lub w książkach poświęconych mitologii gry, bez naleciałości karcianych. Na razie czekamy na kolejne informacje.

Świat Magic: The Gathering ma wiele historii do opowiedzenia. - Bracia Russo tworzą animowaną adaptację Magic: The Gathering dla Netflixa - wiadomość - 2019-06-06
Świat Magic: The Gathering ma wiele historii do opowiedzenia.