Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2019, 16:19

autor: aadamus

Studio Coldwood nie planuje na razie Unravel 3

Martin Sahlin, dyrektor kreatywny ze studia Coldwood Interactive, odpowiedzialny za stworzenie serii Unravel, zdradził, że w najbliższym czasie nie jest przewidywana kontynuacja cyklu. Zamiast tego planuje skupić się na nowych projektach, które nie są powiązane z Yarnym.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
W najbliższym czasie nie doczekamy się kontynuacji cyklu Unravel. - Studio Coldwood nie planuje na razie Unravel 3 - wiadomość - 2019-06-03
W najbliższym czasie nie doczekamy się kontynuacji cyklu Unravel.

Unravel to ciepło przyjęta seria platformówek wzbogaconych o elementy logiczne. Opowiada o przygodach niewielkiej maskotki z włóczki o imieniu Yarny. Do tej pory ukazały się dwie jej części i w najbliższym czasie ten stan się nie zmieni. Martin Sahlin – twórca cyklu – w wywiadzie udzielonym dla słowackiego serwisu Sector zdradził, że na ten moment nie planuje on kolejnej gry sygnowanej tą marką.

W czasie rozmowy, skupiającej się głównie wokół kulisów powstawania opowieści o Yarnym oraz źródłach inspiracji szwedzkiego dewelopera, padło pytanie o prawdopodobieństwo pojawienia się trzeciej części gry. W odpowiedzi Martin Sahlin stwierdził, że obecnie skupia się na innych projektach i nie ma żadnych planów związanych z serią.

Historie, które lubię opowiadać, to te przeżywane i odkrywane. Oznacza to, że opierają się na doświadczeniach, które można przekształcić w historię, a więc zależą od tego, co aktualnie ma miejsce. Teraz skupiam się na innych rzeczach. Nie oznacza to, że już nigdy nie zobaczymy serii Unravel - jeśli znajdziemy odpowiednio rozwijającą się historię, to wrócimy do cyklu.

Wypowiedź ta wyraźnie daje do zrozumienia, że nadal jest szansa na pojawienie się trzeciej części opowieści. Fakt ten nie dziwi, ponieważ Unravel jest serią bliską sercu Sahlina i nawiązuje do jego osobistej historii oraz uczuć, jakie towarzyszyły mu w okresie tworzenia obu części przygód Yarny’ego.

Warto przypomnieć, że ostatnia gra z serii – Unravel Two – ukazała się 9 czerwca ubiegłego roku na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. 22 marca 2019 roku tytuł trafił również na Nintendo Switch. Produkcja spotkała się z ciepłym odbiorem wśród recenzentów – w serwisie Metacritic średnia ocen wersji na komputery osobiste wynosi 76/100 punktów.