Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2021, 19:07

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

Reżyser Dystryktu 9 pomoże w stworzeniu gry AAA

Neill Blomkamp odpowiedzialny za kultowe filmy science-fiction Dystrykt 9 oraz Chappie i Elizjum stworzy sieciową strzelankę AAA u boku studia Gunzilla Games. Reżyser zajmie w firmie niespodziewane stanowisko „głównego wizjonera”.

Założone w ubiegłym roku studio Gunzilla Games pracuje nad sieciową strzelanką AAA. Co ciekawsze, bardzo interesujące stanowisko w firmie zajmuje Neill Blomkamp, czyli reżyser filmowy odpowiedzialny za takie dzieła kinowe jak District 9, Chappie czy Elysium. Twórca produkcji science-fiction pracuje w roli Chief Visionary Officer i, jak odpowiedział serwisowi IGN, będzie odpowiadał głównie za przewodzenie zespołowi kreatywnemu i za przedstawienie konkretnego kierunku artystycznego gry wideo, który będzie miał pozytywny wpływ na rozgrywkę i będzie zgodny z jej architekturą.

Choć o niezapowiedzianym tytule studia Gunzilla Games nie wiemy jeszcze zbyt dużo, to możemy wyszczególnić kilka informacji. Już wytypowane zostały platformy, na jakich ukaże się gra – są to komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Sam Blomkamp przekazał, że świat produkcji będzie osadzony w niedalekiej przyszłości, a znając jego wcześniejszy dorobek filmowy, możemy spekulować, iż będzie to uniwersum science-fiction.

Warto również wspomnieć, że studio Gunzilla Games złożone jest z weteranów dużych firm posiadających w swoim portfolio naprawdę spore marki. Zespół dzieli się na trzy placówki, umiejscowione w Los Angeles, Frankfurcie i Kijowie, natomiast ich szeregi zasilają byli pracownicy Ubisoftu, Electronic Arts czy Cryteka. Tak doświadczona ekipa może śmiało podołać tytułowi rangi AAA.