Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2017, 12:25

autor: Adrian Werner

Need for Speed: Payback wjechało na sklepowe półki

Need for Speed: Payback zadebiutowało na rynku w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Gra na razie zbiera dosyć mieszane oceny.

Gra dostępna jest na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. - Need for Speed: Payback wjechało na sklepowe półki - wiadomość - 2017-11-10
Gra dostępna jest na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.
NEED FOR SPEED: PAYBACK W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Ghost Games
 2. Wydawca: Electronic Arts
 3. Gatunek: gra wyścigowa
 4. Platformy: PC, XONE, PS4
 5. Data premiery: 10 listopada 2017 r.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Need for Speed: Payback, czyli najnowszej odsłony popularnej serii wyścigowej firmy Electronic Arts. Produkcja ukazała się na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach posiada pełną lokalizację. Posiadacze konsol mają możliwość włączenia dubbingu w języku angielskim, natomiast pecetowcy mogą wybrać tylko między polskim i rosyjskim.

W sieci pojawiło się już trochę recenzji i wrażenia są dosyć mieszane. Wersja na Xboksa One posiada średnią ocen na poziomie 68% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był trochę bardziej łaskawy i wystawił grze notę 7.5/10. Poniżej podajemy przykładowe oceny innych serwisów:

 1. Areajugones – 9/10
 2. Atomix - 80/100
 3. Gaming Trend – 75/100
 4. IGN - 5.9/10
 5. Gamespot – 5/10
 6. EGM – 4.0/5

Generalnie recenzenci chwalą przyjemny model jazdy oraz ładny i różnorodny otwarty świat. Krytykują natomiast słaby scenariusz, kiepskie misje fabularne oraz konieczność uciążliwego grindowania. Nie jest więc tragicznie, ale firma Electronic Arts na pewno liczyła na więcej.

Trzeba jednak dodać, że zeszłoroczna odsłona cyklu, zatytułowana po prostu Need for Speed, została oceniona mniej więcej tak samo. Obu produkcjom daleko więc do wydanego w 2013 roku Need for Speed: Rivals, którego wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 80% wg serwisu Metacritic. Widać, że ostatnie próby odświeżania serii nie do końca się udają. Biorąc pod uwagę fakt, że w Need for Speed: Payback krytykowane są przede wszystkim elementy fabularne, może najwyższy czas powrócić do czystych wyścigów, bez całej filmowej otoczki.

 1. Recenzja gry Need for Speed: Payback – jest szybko. Czy jest wściekle?
 2. Oficjalna strona gry
 3. Need for Speed: Payback – kompendium wiedzy