Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2020, 09:38

autor: Adrian Werner

Need for Speed Hot Pursuit Remastered – premiera za miesiąc, są screeny

Do sieci wyciekły pierwsze screeny z Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Poznaliśmy również datę premiery projektu oraz informacje na temat nowości, które zaoferuje.

Gra zostanie zapowiedziana dzisiaj o 17:00. - Need for Speed Hot Pursuit Remastered – premiera za miesiąc, są screeny - wiadomość - 2020-10-05
Gra zostanie zapowiedziana dzisiaj o 17:00.

Już kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia, że firma Electronic Arts szykuje remaster gry wyścigowej Need for Speed: Hot Pursuit. Produkcja nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale już teraz do sieci wyciekły pierwsze screeny.

Obrazkom towarzyszyło trochę konkretów na temat gry. Ma nad nią pracować studio Stellar Entertainment, czyli ten sam zespół, który opracował Burnout Paradise Remastered. Need for Speed: Hot Pursuit Remastered zaoferuje zawartość podstawowej wersji gry wraz ze wszystkimi DLC. Co jednak ciekawe, do tego mają dojść nowe elementy, które zapewnią ok. 6 godzin zabawy, co zostanie osiągnięte m.in. poprzez dodanie 30 świeżych wyzwań. Nie zabraknie także niedostępnych wcześniej Osiągnięć i kolorów karoserii.

Cena remastera ma wynieść 4299 jenów (źródłem wycieku jest japońskie konto na Twitterze), co oznacza, że w Polsce za grę zapłacimy najpewniej ok.150-160 zł.

 - Need for Speed Hot Pursuit Remastered – premiera za miesiąc, są screeny - wiadomość - 2020-10-05
 - Need for Speed Hot Pursuit Remastered – premiera za miesiąc, są screeny - wiadomość - 2020-10-05

Wraz ze screenami wyciekły okładki wersji na PlayStation 4 i Nintendo Switch, ale możemy być praktycznie pewni, że remaster trafi również na pecety oraz Xboksa One. Premiera ma nastąpić 6 listopada tego roku.

Do czasu oficjalnej zapowiedzi projektu wszystkie te doniesienia należy traktować z dużym dystansem. Na szczęście nie będziemy musieli czekać długo na ich potwierdzenie. Na oficjalnej stronie serii pojawił się zegar, który zakończy odliczanie dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego. Wtedy remaster powinien zostać oficjalnie ujawniony.

Przypomnijmy, że oryginalne Need for Speed: Hot Pursuit ukazało się 16 listopada 2010 roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3, a kilka dni później trafiło również na Nintendo Wii. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa posiada według serwisu Metacritic średnią ocen na poziomie 86%. W przypadku wydania na PS3 jest to 89%, a na X360 - 88%. Projekt bardzo spodobał się również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

  1. Need for Speed: Hot Pursuit - recenzja gry
  2. Need for Speed: Hot Pursuit - poradnik do gry