Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2021, 18:18

autor: Entelarmer

Uniwersum Warhammera 40K wzbogaci się o nową grę FPS dla jednego gracza

Necromunda: Hired Gun to kolejna gra w uniwersum Warhammera 40,000 od twórców Space Hulk: Deathwing. O istnieniu tego FPS-a dowiedzieliśmy się przypadkiem za sprawą oficjalnego sklepu firmy Microsoft.

Necromunda: Hired Gun w skrócie:
  1. producent: Streum on Studio
  2. wydawca: Focus Home Interactive
  3. gatunek: FPS
  4. platformy sprzętowe: XONE, XSX/S (?)
  5. data premiery: 1 czerwca 2021 roku

Uniwersum Warhammera 40,000 nie słynie z wielu udanych gier wideo. Pół biedy, jeśli mówimy o strategiach, bo tych nie brakowało w ostatnich latach dzięki staraniom części wydawców. Jednakże dobre (czy nawet solidne) tytuły akcji rozgrywające się w 41. milenium można policzyć na palcach jednej ręki. Być może zmienią to nadchodzące produkcje, w tym jedna ujawniona przez przypadek. W oficjalnym sklepie Microsoftu dostrzeżono grę Necromunda: Hired Gun, FPS-a dla jednego gracza z katalogu firmy Focus Home Interactive. Za produkcję odpowiada Streum on Studio, czyli twórcy Space Hulk: Deathwing. Na karcie zamieszczono też garść screenów.

W przeciwieństwie do zapowiedzianego w zeszłym roku Darktide i wielu innych produkcji w uniwersum Warhammera 40,000, Hired Gun skupi się nie na kolejnym konflikcie między wieloma cywilizacjami 41. millenium lub starciu z siłami Chaosu, lecz kryminalnych potyczkach. Główny bohater to typowy najemnik do wynajęcia, jakich pełno na tytułowej przeżartej przez korupcję planecie Necromunda. Wraz ze swoim cybernetycznie zmodyfikowanym psem podejmie się on kolejnych zleceń, zwykle sprowadzających się do wyeliminowania wskazanego celu. W walce poza zwierzęcym towarzyszem wykorzystamy różnorodne uzbrojenie, przy czym gra da nam bogate opcje personalizacji. Opis potwierdza też obecność elementów RPG (czytaj: rozwijania bohatera poprzez awans na kolejne poziomy).

Na karcie gry w sklepie Microsoftu wciąż brakuje niektórych informacji, ale nie zabrakło tej najważniejszej. Jeśli wierzyć opisowi, premiera Necromunda: Hired Gun nastąpi 1 czerwca na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S (o wydaniu na PC lub PlayStation cicho sza). Zaznaczamy jednak, że może to być zastępcza data, a wydawca wciąż nie potwierdził istnienia tytułu. Nie żeby ewentualne ogłoszenie było większą niespodzianką, nawet bez „pomocy” Microsoftu. W końcu jeszcze w 2019 roku Focus Home Interactive zapowiadało wydanie dwunastu gier w ramach współpracy z Games Workshop. Już wtedy pojawiła się wzmianka o nowym dziele Streum on Studio i sugestia, że postawi ono na cichą eliminację wrogów. Tak czy owak – czekamy na oficjalne informacje.

Uniwersum Warhammera 40K wzbogaci się o nową grę FPS dla jednego gracza - ilustracja #3
Necromundę być może odwiedzimy na początku czerwca.
  1. Oficjalna strona firmy Focus Home Interactive
  2. Oficjalna strona firmy Streum on Studio