Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2013, 09:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

NBA Live 14 - demo dla Europy na premiery PlayStation 4 i Xboksa One

Firma Electronic Arts ujawniła, że wersja demonstracyjna gry NBA Live 14 zostanie udostępniona europejskim graczom w dniach premier PlayStation 4 i Xboksa One. Najwcześniej demo sprawdzą amerykańscy posiadacze PlayStation 4.

Firma Electronic Arts ogłosiła daty wydania wersji demonstracyjnej gry NBA Live 14, która zmierza na konsole nowej generacji. Europejscy gracze otrzymają demo w dniach premier Xboksa One oraz PlayStation 4.

Przed ewentualnym zakupem gry, najwcześniej wersję demonstracyjną sprawdzą amerykańscy posiadacze PlayStation 4 (dzisiaj jest premiera konsoli w USA). Dojdzie do tego 19 listopada. W oficjalnej informacji prasowej wymieniono ten sam termin dla wersji na Xboksa One, jednak prawdopodobnie jest to błąd, bo konsola debiutuje dopiero 22 listopada. Pewne jest za to, że dla europejskich graczy demo zostanie udostępnione 22 listopada na Xboksie One i 29 listopada na PlayStation 4. NBA Live 14 to jeden z tytułów startowych na obu konsolach.

Seria NBA Live powraca po kilku latach przerwy

Główną atrakcją wersji demonstracyjnej będzie możliwość rozegrania szybkiego meczu w trybie Tip-Off jednym z czterech zespołów: Cleveland Cavaliers, Oklahoma City Thunder, New York Knicks lub Golden State Warriors. Co ciekawe, statystyki poszczególnych zawodników będą zmieniały się z czasem na podstawie prawdziwych wyników w lidze NBA. Ta funkcja była już wcześniej zapowiedziana dla pełnej wersji, ale jej obecność w demie jest pewną niespodzianką.

Gracze przetestują też jedno z wyzwań w trybie BIG Moments. Szczegóły nie są znane, ale w tej opcji rozgrywki chodzi o postawienie gracza w trudnej sytuacji (np. nasza drużyna przegrywa dużą różnicą punktów na kilka minut przed końcem spotkania), z której będzie trzeba wyjść zwycięsko. Poza tym, twórcy oddadzą w demie do sprawdzenia tryb LIVE Ultimate Team. Dotychczas znany fanom serii FIFA i Madden NFL, w tym roku debiutuje także w cyklu NBA Live.

NBA Live 14 to kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych, które ukazywały się nieprzerwanie od 1994 roku do 2009 roku. Wtedy na rynku pojawiła się ostatnia część cyklu, a twórcy zajęli się dopracowywaniem marki. Postanowili powrócić przy okazji premier konsol nowej generacji, licząc na nawiązanie walki z największym konkurentem, czyli NBA 2K14. NBA Live 14 od studia EA Tiburon ukaże się w Europie 22 listopada na Xboksie One oraz 29 listopada na PlayStation 4.