Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2016, 08:36

Naval Action, symulator nowożytnej żeglugi, trafi do wczesnego dostępu 21 stycznia

Gra Naval Action ukraińskiego studia Game-Labs ma trafić do usługi wczesnego dostępu na platformie Steam w najbliższy czwartek. Jej start w Early Access poprzedził długi okres testowy.

Fani symulatorów żeglugi nie są szczególnie rozpieszczani przez deweloperów, bowiem znaleźć solidnego przedstawiciela gatunku jest naprawdę trudno. Ale już wkrótce może się to zmienić: na 21 stycznia zaplanowana została premiera gry Naval Action w usłudze wczesnego dostępu na platformie Steam. Dla ukraińskiego studia Game-Labs jest to drugi projekt w karierze – wcześniej wydali oni Ultimate General: Gettysburg.

Najprawdopodobniej już w czwartek wypłyniemy na szerokie wody. - Naval Action, symulator nowożytnej żeglugi, trafi do usługi wczesnego dostępu 21 stycznia - wiadomość - 2016-01-17
Najprawdopodobniej już w czwartek wypłyniemy na szerokie wody.

Jak możemy przeczytać na polskim forum gry, twórcy planują wyłączyć serwery, na których do tej pory można było sprawdzić ich produkcję, 17 stycznia. Zostaną one z powrotem włączone dwa dni później – w tym czasie, by uzyskać odpowiedni balans w momencie premiery, deweloperzy skasują dotychczasowe postępy graczy. Jeśli jednak pomiędzy 19 a 21 stycznia osoby, które pomagały w testowaniu Naval Action, zalogują się do gry, otrzymają w ramach podziękowań unikatowe okręty. Wreszcie, w nocy z 20 na 21 stycznia, serwery ponownie zostaną wyłączone, by już w najbliższy czwartek tytuł mógł się pojawić w usłudze wczesnego dostępu. Twórcy jednak zastrzegają, że nie wszystko musi pójść zgodnie z planem.

Naval Action rzuci nas w wir starć różnorodnych okrętów w czasie złotej ery żeglugi. - Naval Action, symulator nowożytnej żeglugi, trafi do usługi wczesnego dostępu 21 stycznia - wiadomość - 2016-01-17
Naval Action rzuci nas w wir starć różnorodnych okrętów w czasie złotej ery żeglugi.

Niezależnie od tego, czy Game-Labs ostatecznie uda się wystartować z Naval Action w wyznaczonym terminie, osoby zainteresowane żeglugą powinny bacznie obserwować projekt Ukraińców – robi on bowiem wrażenie całkiem wiernej i rozbudowanej symulacji. Dużą rolę podczas eksploracji otwartego świata ma odgrywać m.in. wiatr i ustawienie okrętu wobec niego, natomiast starcia staną się bardziej realistyczne dzięki zaawansowanej balistyce kul oraz modelowi zniszczeń. Wszystkiemu ma towarzyszyć ogromna liczba unikalnych statków oraz broni. Jako że prace trwają od dość dawna (ograniczona liczba graczy testowała grę od ponad roku!), spora część planowanych elementów, m.in. bitwy o porty, handel, crafting czy mapa otwartego świata, została już ukończona. Jak będzie funkcjonować całość? Tego dowiemy się dopiero po premierze w Early Access.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Naval Action
  2. Oficjalna strona internetowa studia Game-Labs