Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 lipca 2016, 14:36

Narcos: Cartel Wars – nadchodzi strategia narkotykowa na bazie serialu Netfliksa

Studio FTX Games zapowiedziało mobilną strategię Narcos: Cartel Wars, opartą na licencji tytułowego serialu. W grze wcielimy się w bossa kolumbijskiego kartelu narkotykowego. Produkcja dostępna będzie w formule free-to-play.

Konkurencja na rynku mobilnym jest tak duża, że wielu deweloperów lubi sięgać po cudze marki, mając nadzieję, że to pomoże ich produkcjom wyróżnić się z tłumu. Najnowszym zespołem, który postanowił spróbować tej metody jest studio FTX Games, które zapowiedziało strategię Narcos: Cartel Wars, bazującą na serialu dostępnym w usłudze Netflix.

Akcja toczy się ma w Kolumbii, pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Gracze wcielą się bossa niewielkiego kartelu narkotykowego i ich zadaniem będzie przeobrażenie go w prawdziwe przestępcze imperium. Na początku mamy pracować pod czujnym okiem patrona, a gdy nabierzemy trochę doświadczenia uzyskamy pełną kontrolę nad swoją przyszłością.

Zostanie to zrealizowanie w formie dosyć typowej dla urządzeń mobilnych strategii. Podczas zabawy zajmiemy się więc rozbudową bazy, gdzie będziemy konstruowali nowe budynki i ulepszali technologie. Wszystko to nakierowane ma być oczywiście na produkcję narkotyków. Konieczne ma być także wznoszenie struktur obronnych.

Jednocześnie będziemy musieli również szkolić szwadrony śmierci, które pozwolą nam na przejmowanie terytoriów rywali. Do tego dojdzie opcja zatrudniania tzw. sicarios, czyli płatnych zabójców, aby wspomagali jednostki podczas bitew. Wszystko to będziemy wykorzystywali w starciach ze sztuczną inteligencją lub innymi graczami. Nie zabraknie także opcji tworzenia przymierzy z innymi użytkownikami.

Produkcja zmierza na iOS oraz Androida i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Premiera zaplanowana została na wrzesień tego roku.

Oficjalna strona gry

Naszym zdaniem

Na screenach gra prezentuje się całkiem sympatycznie, a serialowa licencja na pewno zainteresuje wielu graczy. Mimo to całość i tak wygląda jak klon Clash of Clans, co mocno rozczarowuje. Tak ciekawa tematyka zasługuje na znacznie poważniejszą i bardziej rozbudowaną produkcję

Osoby pragnące bardziej ambitnego podejścia do wojen karteli narkotykowych powinny spróbować strategii NarcoGuerra, która oferuje całkiem wysoki poziom skomplikowania i realizmu historycznego oraz koncentruje się mocno na ekonomicznym aspekcie zarządzania imperium przestępczym.