Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2014, 10:51

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Grand Theft Auto: San Andreas, Bomberman i wieża czarodziejów

W dzisiejszym wydaniu najlepszych minecraftowych projektów przychodzimy z odsieczą osobom pokrzywdzonym przez ostatnią aktualizację steamowej wersji Grand Theft Auto: San Andreas, pomagamy znaleźć dom bezdomnym czarodziejom oraz bawimy się kultowym Bombermanem.

Wczoraj wieczorem informowaliśmy, że steamowa wersja Grand Theft Auto: San Andreas otrzymała aktualizację, która usunęła z gry wsparcie dla rozdzielczości w formacie 16:9, w tym popularnego 1920x1080. By pozbyć się tej niedogodności, należy skorzystać z jednej z nieoficjalnych łatek, albo… włączyć Minecrafta i pobrać jeden z prezentowanych dziś projektów. Oprócz klockowatego San Andreas, pod lupę wzięliśmy także Bombermana oraz średniowieczną wieżę czarodziejów.

Najlepsze minecraftowe projekty – Grand Theft Auto: San Andreas, Bomberman i wieża czarodziejów - ilustracja #1

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: San Andreas przez wiele osób uznawane jest za najlepszą odsłonę kultowej serii sandboksów od firmy Rockstar. Jak każdy inny wielki hit, tak i ten został odtworzony w produkcji studia Mojang. W opisie na stronie projektu czytamy, że nie jest to wierna kopia San Andreas, lecz mapa przystosowana do zabawy w trybie The Survival Games. Na chętnych czekają różnego rodzaju pułapki, zagadki, a sama lokacja doskonale nadaje się do snajperskich pojedynków, pościgów czy też zasadzek.

Minecraftowemu San Andreas klimatu odmówić nie można. - Najlepsze minecraftowe projekty – Grand Theft Auto: San Andreas, Bomberman i wieża czarodziejów - wiadomość - 2014-11-10
Minecraftowemu San Andreas klimatu odmówić nie można.

Bomberman

Oprócz Ponga, Tetrisa, Pac-Mana czy też Space Invaders do grona ponadczasowych klasyków z pewnością zalicza się także Bomberman. Jeden z fanów Minecrafta, niejaki disco, postanowił stworzyć mini gierkę opartą na tej kultowej serii, no i udało mu się. W projekcie bawimy się na ośmiu poziomach, podkładając rzecz jasna ładunki wybuchowe, korzystając z różnych power-upów oraz szukając kluczy. Zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę projektu.

Wieża czarodziejów

Wszyscy szanujący się czarodzieje powinni mieszkać w średniowiecznej wieży. Nie inaczej jest w świecie Minecrafta, w którym użytkownik o ksywce deerassassin0424 stworzył to, co możecie podziwiać poniżej. Można powiedzieć, że jest to idealny budynek dla osób władających magią – stoi na szczycie góry, prowadzi to niego majestatyczny most, a w środku znajduje się sala wypełniona księgami zaklęć. Brodatym starcom w szpiczastych kapeluszach zalecamy więc udanie się pod ten adres, w celu ustalenia szczegółów wynajmu z właścicielem wieży.

Najlepsze minecraftowe projekty – Grand Theft Auto: San Andreas, Bomberman i wieża czarodziejów - ilustracja #3
Najlepsze minecraftowe projekty – Grand Theft Auto: San Andreas, Bomberman i wieża czarodziejów - ilustracja #4
Najlepsze minecraftowe projekty – Grand Theft Auto: San Andreas, Bomberman i wieża czarodziejów - ilustracja #5

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 55 mln egzemplarzy.