Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 6 maja 2024, 14:42

autor: Adrian Werner

Najlepsza fanowska kampania do CoD4: Modern Warfare otrzymała remaster

Ukazał się mod Rooftops Remastered, czyli odświeżona wersja najlepszej fanowskiej kampanii do Call of Duty 4: Modern Warfare.

Źródło fot. SPi i Microsoft
i

Call of Duty 4: Modern Warfare dorobiło się przyzwoitej społeczności moderskiej, ale jest ona prawie całkowicie skoncentrowana na rozwijaniu trybu multiplayer. Jednym z rodzynków jest moder o ksywce SPi. Jego najsłynniejszym projektem jest wydana w 2016 roku mini-kampania Rooftops. Teraz twórca wrócił do swojego magnum opus i opracował jego odświeżoną wersję.

Projekt został zatytułowany po prostu Rooftops Remastered i gruntownie ulepsza tę modyfikację. Przede wszystkim SPi praktycznie od zera opracował wszystkie skrypty. Dzięki temu misje stały się znacznie bardziej dynamiczne i lepiej zbalansowane. Przykładowo niesławna już sekwencja skradankowa z drugiej misji wreszcie stała się naprawdę grywalna. Autor ulepszył także modele postaci i uzbrojenia oraz opracował szereg nowych scenek przerywnikowych.

  1. Rooftops Remastered – pobierz mod z naszego FTP (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)

W kampanii wcielamy się w żołnierza brytyjskiego SAS, którego oddział podczas misji zwiadowczej we Włoszech natyka się na rosyjskich agentów. Akcja moda toczy się w czasach współczesnych, ale w Rooftops Remastered dodatkowo dorzucono dwie bonusowe misje osadzone w realiach II wojny światowej.

W sumie wszystkie te zmiany wprowadzone do projektu są bardzo na korzyść, czyniąc i tak już godny uwagi mod jeszcze lepszym. Należy wspomnieć, że modyfikacja działa tylko z oryginalną wersją Call of Duty 4: Modern Warfare i nie jest kompatybilna z Call of Duty: Modern Warfare Remastered.

Warto dodać, że kilka lat temu SPi wypuścił sequel swojej kampanii w postaci Rooftops 2. Na razie nie wiadomo, czy twórca ma w planach odświeżenie również tego projektu.

  1. Oficjalna strona projektu

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej