Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 29 kwietnia 2022, 12:52

CoD: Modern Warfare jako survival dzięki modowi

Ukazała się nowa wersja Survival Mode MW3 Mod, czyli moda, który dodaje do Call of Duty 4: Modern Warfare tryb survivalowy dla pojedynczego gracza.

Moder o ksywce SPi-99 (znany również jako Spi-Hamentsios10) wypuścił nową wersję projektu Survival Mode MW3 Mod, czyli modyfikacji, która dodaje do Call of Duty 4: Modern Warfrare tryb survivalowy dla jednego gracza, wzorowany na rozwiązaniach z CoD: Modern Warfare 3.

  1. Survival Mode MW3 Mod – pobierz z naszego FTP (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrorów)
  2. Strona projektu w serwisie ModDB

Survival Mode MW3 Mod – co to jest i dlaczego warto w to zagrać

Mod przypomina tryby hordy z innych gier. Naszym zadaniem jest odparcie 25 coraz mocniejszych fal wrogów. Co pięć z nich musimy zmierzyć się z bossem w postaci żołnierza w pancerzu Juggernaut, helikoptera lub obu tych przeciwników.

Pomiędzy każdą falą mamy chwilę na złapanie oddechu i uzupełnienie uzbrojenia. Mod oferuje bogaty wybór map oraz mocno przerobione mechanizmy rozgrywki.

Niestety tryb survivalowy dostępny jest tylko dla pojedynczego gracza. Wynika to z ograniczeń silnika CoD4, który nie pozwala na zabawę kooperacyjną. Wykorzystanie multiplayera jako bazy moda również nie wchodziło w grę, gdyż boty w tej produkcji są znacznie bardziej prymitywne niż sztuczna inteligencja wrogów w kampanii. Twórca udostępnił swój projekt w formacie open-source, licząc, że może komuś innemu uda się obejść ten problem.

Co nowego w wersji 1.1

CoD: Modern Warfare jako survival dzięki modowi - ilustracja #1
Po aktualizacji 1.1 liczba map dostępnych w trybie survivalowym zwiększyła się do sześciu.

Nowa wersja oznaczona została numerem 1.1 i przynosi sporo zmian, z których najważniejsze to:

  1. nowa mapa osadzona we Włoszech;
  2. gruntowne przerobienie systemu wczytywania elementów na mapach, co owocuje wyraźnie poprawioną optymalizacją;
  3. ładniejszy interfejs;
  4. system combosów zaczerpnięty z Modern Warfare 3.

W przyszłości autor chce dodać do moda również uzbrojenie z CoD: MW3.

Inne godne uwagi projekty tego autora

SPi-99 to prawdziwy tytan w społeczności wczesnych odsłon serii Call of Duty. Z innych projektów tego autora warto polecić:

  1. Rooftops Campaign – nowa kampania fabularna do Call of Duty 4: Modern Warfare, starczająca na 1-2 godziny, w której kierujemy żołnierzem brytyjskiego SAS podczas operacji we Włoszech.
  2. COD4 Rooftops 2 – kontynuacja powyższego projektu. Nowa kampania składa się z ośmiu misji starczających na ok. 2,5-3 godzin zabawy.
  3. The Corner Shop – nowa misja do Call of Duty 2, w której bronimy szpitala przed atakiem sił niemieckich.
  4. Rooftops Revisited – projekt odtwarzający w Call of Duty: World at War niektóre mapy z kampanii Rooftops. Dzięki przeniesieniu ich na silnik CoD: WaW możliwe stało się dodanie trybu co-op.